Відбулася зустріч представників спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні зі студентами та викладачами ПНПУ імені В. Г. Короленка

20 квітня в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка за сприяння відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв'язків (керівник Ірина Когут) відбулася зустріч представників спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (п. Алекс Бурсач та п. Петро Баб'як) зі студентами та викладачами факультету філології та журналістики.

Привітав учасників зустрічі проректор із наукової роботи Сергій Шевчук. Модерувала на зустрічі доц. кафедри української літератури Ганна Радько.

Спостерігач ОБСЄ (Організації з безпеки та співробітництва в Європі) Александар Бурсач ( Сербія) ґрунтовно розповів про структуру Організації, її мету та завдання. Присутні дізналися, що в Україні працює 10 офісів ОБСЄ. Полтава, Суми й Харків перебувають під опікою Харківського офісу. У полі зору спостерігачів перебувають гуманітарні питання, питання з дотримання прав людини, проблеми переміщених осіб та кордон між Україною й Росією на ділянці Суми-Харків.

П. Алекс зазначив, що спостерігачами у своїй країні українці не можуть бути. Вони можуть виконувати технічну роботу. Так, п. Петро Баб'як (Україна) працює перекладачем, він полтавець і це сприяє роботі Організації. Було приємно присутнім дізнатися, що Петро Баб'як закінчив наш виш, філологічний факультет, іноземне відділення.

Була жвавою й насиченою друга частина зустрічі: студенти активно ставили п. Алексу і п. Петру запитання, вправлялися в англійській, а пан Алекс демонстрував початкові знання української.

Загалом зустріч пройшла в дружній, теплій атмосфері, у невимушеній обстановці. На завершення зустрічі шановні гості подарували всім присутнім блокноти, календарі, нарукавні стрічки та сфотографувалися на згадку.