В університеті провели семінар про запобігання булінгу

19 березня 2019 р. в ПНПУ імені В.Г. Короленка відбувся психолого-правовий семінар на тему «Булінг як проблема сьогодення: методика проведення виховних заходів для здобувачів вищої освіти». Спікери проінформували аудиторію про актуальність цього питання в Україні, розповіли про закордонний досвід вивчення й усунення проявів булінгу (цькування).

Кандидат психологічних наук, асистент кафедри психології Надія Мишко зауважила: «За перших ознак булінгу слід одразу вдатися до запобіжних заходів. Його можна порівняти з соціально небезпечною хворобою, ліки від якої не знайдені й досі. Найчастіше діти, які цькують інших, самі стали жертвами насильства – вдома, у школі, в університеті».

Психолог наголосила, що викладачам й адміністрації закладів освіти варто швидко реагувати на булінг. Це продемонструє, що насилля є неприйнятним, і дасть можливість учням почуватися безпечно і захищено.

Про правові аспекти булінгу розповіла кандидат історичних наук, провідний юрисконсульт юридичної служби університету Тамара Жалій. Правниця звернула увагу на відповідальність за скоєне правопорушення, що лежить на винних. Це можуть бути як необов’язково негативні наслідки для жертви цькування, так і потенційна психологічна чи фізична шкода здоров’ю.

Тамара Віталіївна зазначила, що на початку 2019 р. до вітчизняного законодавства, зокрема до Кодексу про адміністративні правопорушення, внесли зміни, що передбачають адміністративну відповідальність за булінг. За цькування можна отримати штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–1700 грн.) або покарання у вигляді громадських робіт від 20 до 40 годин. У разі повторного правопорушення розмір штрафу становить 1700 – 3400 грн. або громадські роботи від 40 до 60 годин.