Проведено екскурсію «Театральні залаштунки»

Кожен, хто хоч раз долучився до великої таїни театрального дійства, довго пам’ятає особливу ауру храму Мельпомени. Однак далеко не всі театрали можуть похвалитися тим, що бачили, а головне – відчули, інший, употаєний бік Сцени, спілкувалися з людьми, які самовіддано працюють на появу нових і нових вистав, тим, що виготовляють костюми та реквізит, проектують світлове і звукове оформлення, монтують декорації тощо.

9 квітня 2019 р. викладачі кафедри загального і слов’янського мовознавства та іноземних мов Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка разом із групою студентів факультетів філології та журналістики, історії та географії, фізико-математичного, природничого за сприяння працівників Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя в особі завідувача літературною частиною О. С. Коваленко та головного художникаІ. Г. Кліменченко побували на екскурсії «Театральні залаштунки». Усміхнена Ольга Сергіївна зустріла гостей з педагогічного на сходах театру та після короткої бесіди про історію, традиції, достойників крайового театрального мистецтва повела присутніх у світ, де народжуються і живуть спектаклі.

Студенти дізналися про специфічні театральні професії художника-декоратора, бутафора, костюмера, реквізитора, побувавши в багатьох цехах театру. Було надзвичайно цікаво побачити, як сцену «вдягають» до спектаклю, як працює її поворотне коло, штанкети, софіт-міст, почути про неписаний кодекс поведінки акторів і працівників театру, про буденну працю та феєрії фестивалів і свят.

Полтавський театр дійсно має що показати, бо в його надрах вирує не тільки сценічне, а й особливе залаштункове життя – незбагненне і загадкове.

Екскурсійна група завершила театральну мандрівку в холі службового входу. Над розкладом роботи акторів – слова відомого режисера А. Лобанова: «Театр, якому служиш, потрібно любити навіть у тому випадку, якщо цей театр недостойний твоєї любові». Можемо переконливо ствердити: в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя панує атмосфера високої Любові до краси, професії та глядача.