Викладачі ПНПУ – учасники XXVМіжнародного Форуму видавців у Львові

19-23 вересня 2018 року в м. Львові тривав XXVМіжнародний Форум видавців, на якому були представлені найпотужніші видавництва й найсучасніші видання  України та світу. Під час Форуму у Львівській середній спеціальній музичній школі-інтернаті імені С. Крушельницької 20 вересня 2018 р. відбувся круглий стіл «Зарубіжна література в сучасній школі» для вчителів і методистів Львова та Львівської області за участі авторського колективу підручників із зарубіжної літератури під керівництвом Ольги Ніколенко, представників видавництва «Грамота» (м. Київ) і журналу «Зарубіжна література в школах України» (м. Київ).

А 21 вересня 2018 р. в смт Івано-Франкове Яворівського району Львівської області в опорному закладі «Івано-Франківська ЗОШ I-IIIступенів імені Івана Франка»відбувся науково-методичний семінар «Інформаційне середовище  та  викладання зарубіжної літератури» для вчителів Яворівського і Жовківського районів Львівської області. 
Організаторами заходів стали методист Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, авторка підручників Людмила Ковальова, методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської РДА Оксана Майхер, методист ІМЦО відділу освіти Жовківської РДА Марія Шевчик-Падюка.

Професор Ольга Ніколенко висвітлила шляхи реалізації Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти та нових програм із зарубіжної літератури для 5-9 і 10-11 класів у контексті розбудови Нової української школи. Вона представила нові підручники із зарубіжної літератури для 10 класу (рівні стандарт і профільний), а також електронну хрестоматію до них та зошит для контрольного оцінювання. Методист і авторка підручників Людмила Ковальова розповіла про особливості календарного планування уроків у 10 класі. Директор Свалявської гімназії та авторка підручників Вікторія Туряниця поділилася досвідом формування навчальних планів. Учитель німецької мови та зарубіжної літератури, перекладачка і авторка посібників Катерина Ніколенко представила молодіжний погляд на сучасні твори різних країн, що можуть бути цікавими для українських підлітків.Окрасою заходів стала презентація Ольгою Ніколенко та Дмитром Лебедем спільного благодійного проекту видавництва «Грамота» і журналу «Зарубіжна література в школах України» – нового сайту для вчителів зарубіжної літератури «Тисяча журалів» (1000журавлів.укр), на якому розміщена найновіша книжкова продукція авторського колективу та мультимедійні матеріали.