Міжнародні «Гоголівські читання» на честь 210-річчя М. Гоголя

1-3 квітня 2019 р. на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «XIVГоголівські читання» на честь 210-річчя від дня народження видатного письменника Миколи Гоголя. У конференції взяли участь понад 300 науковців, вчителів, аспірантів, студентів.

Учасники заходу взяли участь у відкритті Гоголівського культурного центру на території Національного музею-заповідника М.В. Гоголя (Гоголеве). В урочистій церемонії також взяли участь представники Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради, іноземні делегації Італії, Польщі, Словакії, Японії, Чехії, широка громадськість.

Перед високим зібранням виступив ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, доктор філологічних наук, професор Микола Степаненко, який відзначив високу місію гоголівської спадщини у світі.

Проректор із наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, доктор географічних наук, депутат Полтавської обласної ради, голова депутатської комісії з питань освіти, науки, культури Сергій Шевчук розповів про обласні програми увічнення пам’яті видатного земляка.

Доктор філологічних наук, доцент Центру слов’янсько-євразійських досліджень Університету Хоккайдо, гоголезнавець Дайсуке Адаті (Японія) привітав усіх присутніх зі знаменною датою і висвітлив питання впливу М.В. Гоголя на світовий літературний процес.

У вітальні садиби М.В. Гоголя відбулося пленарне засідання конференції, у якому були обговорені проблеми сучасної інтерпретації творчості письменника. Керівниками  засідання стали професор Ольга Ніколенко, професор Михайло Наєнко, професор Володимир Казарін.

Доктор філологічних наук, професор Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка Михайло Наєнко (Київ) виголосив доповідь на тему «Гоголь у німецькомовних студіях Дмитра Чижевського».

Доктор філологічних наук, професор, ректор Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського Володимир Казарін (Київ) виступив із доповіддю «Гоголь. Незалежна Україна XXIсторіччя».

Доктор філологічних наук, доцент Центру слов’янсько-євразійських досліджень Університету Хоккайдо, гоголезнавець Дайсуке Адаті (Саппоро, Японія) представив дослідження на тему «Гоголь і мелодрама».

Доктор філологічних наук, доцент Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Тетяна Матвєєва виступила на пленарному засіданні із доповіддю на тему «Модель універсуму: гоголівська інтерпретація (на матеріалі циклу «Вечори на хуторі поблизу Диканьки»)».

Під час пленарного засідання науковий співробітник Національного музею-заповідника М.В. Гоголя Ярослав Єнко (Гоголеве) представив цікавий фільм «Ярмарковий рух на батьківщині М. В. Гоголя».

Під час конференції працювали секції та онлайн-платформа за участі японських (професор Сін’їті Мурата (Токіо, Японія), професор Сусуму Нонака (Сайтама, Японія)) і українських (професор Ольга Ніколенко (Полтава)) дослідників літератури.

Учасники конференції відвідали концерт Київського національного академічного театру оперети (в Полтавському академічному обласному музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя), пам’ятні місця Полтави й Полтавщини.