INTERNATIONAL WEEK-2018 в Копенгагені

2-7 листопада 2018 р. в межах міжнародної програми ERASMUS+ відбувся INTERNATIONAL WEEK-2018 на базі UNIVERSITY-COLLEGE UCC (м. Копенгаген, Данія). Упродовж INTERNATIONAL WEEK-2018 були представлені цікаві наукові, навчальні та методичні заходи, а також діалогові воркшопи щодо співпраці навчальних закладів різних країн. У заході взяли участь науковці та викладачі Данії, Нідерландів, Іспанії, Бельгії, Азербайджану, Фінляндії, Філіппін, Португалії, Гани, України та ін.

Українську делегацію Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка представляли викладачі: відповідальна за реалізацію програми ERASMUS+ в ПНПУ імені В.Г. Короленка, доцент кафедри світової літератури Інга Капустян, доцент кафедри філологічних дисциплін і методик їх викладання Оксана Рудич і доцент кафедри географії та методики її навчання Олександр Федій

Під час робот секції «Research and Development» Інга Капустян виступила перед іноземними студентами й викладачами з лекцією-діалогом про педагогічну спадщину А.С. Макаренка та презентацією з питань літературної освіти в Україні. Вона висвітлила науково-методичні підходи до підготовки майбутніх учителів-філологів в українських закладах педагогічної освіти, а також взяла участь у спільному семінарі координаторів міжнародних програм з академічної мобільності.

В INTERNATIONAL WEEK-2018 взяли участь студенти ПНПУ імені В.Г. Короленка: О. Москаленко (фізико-математичний факультет),  Є. Коновалов (факультет технології і дизайну),  А. Селіванова, О. Колобаєва, Н. Шерстюк (факультет філології та журналістики), Д. Шайдаєва (психолого-педагогічний факультет), які нині навчаються в Данії за програмою ERASMUS+ .

INTERNATIONAL WEEK-2018 є важливим кроком у співпраці між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та UNIVERSITY-COLLEGE UCC (м. Копенгаген, Данія). Початок співпраці поклала угода між закладами, підписана 6 травня 2014 р. з  ініціативи кафедри світової літератури (завідувач кафедри – проф. Ольга Ніколенко) та кафедри англійської та німецької філології (завідувач  кафедри – доц. Марина Зуєнко). На продовження плідної співпраці 17 жовтня 2017 р. було підписано договір між ПНПУ імені В.Г. Короленка та UNIVERSITY-COLLEGE UCC (м. Копенгаген, Данія), згідно з яким передбачено розширення академічної мобільності студентів і викладачів, наукових зв’язків і обміну практичним досвідом.

Велику роботу щодо просування України до європейського освітнього простору здійснюють представники данської сторони – координатор міжнародних зв’язків департаменту наукових досліджень UCC Метте Йоргенсен, координатор освітніх програм Університету UCC Сабіна Лем. Успішним візитам українських освітян у 2014-2018 роках сприяє професор данської мови, літератури та суспільних наук Карстен Хаммер.

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Науково-методичний центр якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури висловлюють щиру подяку міжнародним партнерам за інтернаціоналізацію української освіти та потужний імпульс до здійснення нових проектів, спрямованих на інтеграцію України до Євросоюзу.

Восени 2019 р. кафедрою світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка заплановано проведення IIIМіжнародної науково-практичної конференції «Північний вітер: скандинавський світ в освіті, культурі та науці України», до участі в якій будуть запрошені представники UNIVERSITY-COLLEGE UCC.