Відбувся ІІІ Щорічний конкурс авторської англомовної пісні для учнівської молоді Полтавщини

Розвиваючи творчу ініціативу і дбаючи про підтримку талановитої учнівської молоді, кафедра англійської та німецької філології факультету філології та журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка 7 листопада 2018 року провела ІІІ Щорічний конкурс авторської англомовної пісні. Цей конкурс став ще одним яскравим заходом серед низки непересічних подій, присвячених відзначенню 100-річного ювілею факультету філології та журналістики.

Музичним ключем до відкриття цьогорічного конкурсу став знаменитий“Рег кленового листа”Скотта Джопліна, який майстерно виконав студент групи Ін-28 Лев Онуцу. З вітальним словом до присутніх звернулася заступник декана факультету філології та журналістики Людмила Дейна. В. о. завідувача кафедри англійської та німецької філології Михайло Рахно окреслив особливості й відзначив основні здобутки факультету філології та журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка. Учасники конкурсу мали змогу переглянути ювілейні вітання факультетові від його випускників.

Студентка Луганського національного університету імені Т. Г. Шевченка Ярина Таран, яка здобула гран-прі Конкурсу авторської англомовної пісні у 2017 році, у своїй вітальній промові відзначила незабутні емоції, які принесла їй участь у цьому конкурсі, й побажала цьогорічним конкурсантам наснаги й успіху.

Журі оцінювало виступи учасників за такими критеріями: оригінальність авторського задуму, дотримання орфоепічних норм, лексичне багатство та граматична правильність, стилістична майстерність, відповідність тексту музичній складовій пісні, артистичність у виконанні пісні.

До складу журі конкурсу входили: в. о. завідувача кафедри англійської та німецької філології Михайло Рахно – голова журі, методист Міського методичного об’єднання учителів іноземних мов Тамара Кірічек, волонтер Корпусу Миру США на кафедрі англійської та німецької філології доктор філософії Кірстен Дік, доцент кафедри спеціальної освіти та соціальної роботи ПНПУ імені В. Г. Короленка Лілія Кононенко, доценти і старші викладачі кафедри англійської та німецької філології: Ірина Медведська, Тетяна Луньова, Євгенія Вєнєвцева, Галина Сосой.

Призові місця вибороли такі учасники: І місце – Катерина Кучеренко (Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3), акомпаніатор на гітарі – Кравець Віра (Полтавська гімназія № 33), ІІ місце – Анастасія Жиденко (Полтавська гімназія № 33), ІІІ місце – Валерія Прокопенко (Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3).

Члени журі окремо відзначили виступи таких учнів: Саммелли Дарьї (Полтавська загальноосвітня школа I-III ступенів №10 ім. В. Г. Короленка) – за оригінальність авторського задуму, Петрук Марії (Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18) – за артистичність у виконанні пісні, Піскун Дар’ї і Шульги Аліни (Полтавська гімназія № 17) – за лексичне багатство тексту пісні. Сиромятнікова Євгенія (Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 34) отримала приз глядацьких симпатій.

Ярина Таран разом з акомпаніаторкою студенткою Луганського національного університету імені Т. Г. Шевченка Марією Кириченко виконали кілька пісень, зачарувавши присутніх майстерністю виконання і глибиною переданих емоцій.

Теплу та доброзичливу атмосферу конкурсу створили ведучі – студентки групи Ін-48 факультету філології та журналістики Дмитренко Карина і Уманець Ольга. Учасники конкурсу отримали музичні подарунки від студентів факультету філології та журналістики. Лев Онуцу (група Ін-28) зіграв “Вальс №7” Фредеріка Шопена, Анастасія Братчун (Ін-47) емоційно виконала пісню “Soon will be found” співачки Sia, Аліна Барабаш (Ін-37) вдало втілила образ Lady Gaga з її піснею “You and I”, Богдан Храпко (Ін-46) потішив присутніх запальними рок-н-рольними піснями.

Викладачі кафедри англійської та німецької філології висловлюють глибоку подяку вчителям англійської мови полтавських шкіл, які допомогли своїм учням підготуватися до Конкурсу та прийшли до ПНПУ їх підтримати, та з приємністю відзначають глибокий зміст і лексичне багатство учнівських текстів пісень, а також артистичність сценічного виконання цих творів. Окрема подяка – методистові Тамарі Кірічек за неослабну підтримку конкурсу.

Колектив кафедри англійської та німецької філології відкритий до співпраці і сподівається на нові цікаві зустрічі на конкурсі авторської англомовної пісні наступного року.