18 квітня 2019 року відбувся черговий конкурс знавців німецької та французької мов серед учнівської молоді міста Полтави. Факультет філології та журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка зібрав учнів 5 – 11 класів, які продемонстрували свої знання з іноземних мов та зацікавлення німецькою та французькою культурою.

Конкурс відкрила декан факультету філології та журналістики Оксана Борисівна Кирильчук, привітавши учасників та учителів і висловила надію, що захід стане не просто місцем демонстрації талантів, а й стане поштовхом для учнів як розвивати свої зацікавлення, так і продовжувати засвоєння іноземних мов уже на кваліфікованому професійному рівні.

Студентки факультету філології та журналістики Юлія Фесенко та Лілія Солодка продемонстрували усьому зібранню, що дає можливість вивчення іноземних мов на нашому факультеті: це не лише можливість відвідати країни, мови яких вивчаються з метою навчання в університетах в Німеччині (Юлія Фесенко мала семестрове навчання в університеті м. Ландау), а й застосовувати знання для професійного зростання і діяльності. Так, студентка Лілія Солодка, яка вже давно є знаною у Полтаві молодою письменницею, разом із викладачкою кафедри романо-германської філології Іриною Вячеславівною Єлізар’євою  була учасницею мовних курсів у місті Кассель. Після цього Лілія продовжила застосування знань у своїх перекладах поезії з консультативною допомогою викладачки кафедри Ольги Іванівни Ніконенко.

Традиційно учні продемонстрували свої знання і таланти в кількох видах: декламація, спів, інсценізація, малюнок, написання есе. Після завершення конкурсів і підбиття підсумків були вручені «золоті», «срібні» та «бронзові» грамоти переможцям та дипломи учасникам.

Під час офіційного закриття конкурсу завідувач кафедри романо-германської філології Богдан Валентинович Стороха відзначив ту важливу роль, яку виконують учителі у мотивації та підготовці учнів, розкриваючи їм можливості, які дає знання іноземних мов.

Кафедра романо-романської філології висловлює пошану та глибоку подяку учителям німецької та французької мови полтавських шкіл; деканату факультету філології та журналістики та його декану О. Б. Кирильчук; деканату фізико-математичного факультету Ю. Д. Москаленку за надану технічну допомогу, а також зосібна викладачам кафедри романо-германської філології О. О. Бардаковій, В. В. Кононенку, О. І. Ніконенко, З. М. Таран, та І. В. Якубенко за докладені під час підготовки та проведення конкурсу зусилля.

Окрему подяку кафедра висловлює Ігорю Леонідовичу Панасюку, колишньому випускникові нашого університету, доктору-професору університету «Віадріна» м. Франкфурт-на-Одері (Німеччина), який протягом цього тижня перебував у нашому університеті, проводив зустрічі зі студентами та люб’язно погодився взяти участь у проведенні конкурсу.