Відбувся міжнародний вебінар «Україна – Гоголь – Японія»

2 квітня 2019 року на базі Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка за сприяння журналу «Зарубіжна література в школах України» (видавець і головний редактор Дмитро Лебедь) та Ukrainian-JapaneseSlavonicSocietyвідбувся міжнародний вебінар «Україна – Гоголь – Японія».

Трансляція вебінару здійснювалася із SophiaUniversity(Токіо, Японія) та аудиторії українсько-японської дружби «Sakura» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка (Полтава, Україна). Доповідачами вебінару стали японські дослідники – МА, професор, декан факультету іноземної філології SophiaUniversityСін’їті Мурата (Токіо) і МА, професор, заступник декана філологічного факультету SaitamaUniversityСусуму Нонака (Сайтама), з української сторони – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури, директор Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка Ольга Ніколенко.

Учені обговорили актуальні питання інтерпретації творчості Миколи Гоголя в контексті української та світової культури.

Професор Сусуму Нонака виступив із доповіддю на тему «Onceagain: «Чему смеетесь? Над собою смеетесь!..» - в контексте мировой литературы», він розкрив алюзії М. Гоголя крізь призму поезії Горація, а також відгомін гоголівських текстів у японській літературі.

Професор Сін’їті Мурата представив цікаву доповідь на тему «Тень Н. Гоголя: карнавальность и комическое в драматургии Михаила Булгакова», у якій висвітлив уплив М. Гоголя на драматургію XXстоліття.

Професор Ольга Ніколенко у доповіді «Ревизор». Украинский вертеп. Отражения» довела вплив українського народного театру на композицію, образну систему і поетику комедії «Ревізор».

Вебінар відбувся в межах Міжнародної науково-практичної конференції «XIVГоголівські читання». У вебінарі взяли участь понад 500 учасників – учителів, методистів, науковців із України та Японії. Висловлюємо щиру вдячність доповідачам і учасникам з української та японської сторін й сподіваємося на подальшу творчу співпрацю!