Викладачі Ольга Ніколенко і Ольга Орлова прочитали для старшокласників спеціалізованої школи № 3 м. Полтави лекції про зарубіжну літературу

 

19 лютого 2019 року викладачі кафедри світової літератури – доктор філологічних наук, професор О.М. Ніколенко і кандидат філологічних наук, доцент О.В. Орлова зустрілися зі старшокласниками Комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа I-IIIступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської  області». Організаторами зустрічі стали директор школи, учитель-методист української мови та літератури І.М. Гринь і заступник директора, учитель-методист зарубіжної літератури І.Л. Чичкало. У ці дні в школі триває Тиждень української мови, української літератури та зарубіжної літератури. У межах заходу професор О.М. Ніколенко прочитала для учнів лекцію про японську літературу і культуру, а доцент О.В. Орлова ознайомила школярів із книжками сучасних зарубіжних авторів, які пишуть для молоді. Лекції викликали жвавий інтерес серед старшокласників. Викладачі також розповіли учням про спеціальності факультету філології та журналістики і запросили на навчання в ПНПУ імені В.Г. Короленка. 


Кафедра світової літератури має давні зв’язки зі спеціалізованою школою № 3 м. Полтави. Тут учні навчаються за підручниками із зарубіжної літератури авторського колективу під керівництвом О.М.  Ніколенко. Вони є героями і   головними експертами підручників. Учителі-словесники рецензують видання кафедри. Спільні засідання вчителів і викладачів ПНПУ імені В.Г. Короленка стали традиційними. 


Наразі нові підручники із зарубіжної літератури для 10 класу (рівень стандарту і рівні профільний) авторського колективу під керівництвом О.М. Ніколенко надійшли до всіх закладів середньої освіти України і апробовані. Сучасний зміст, компетентнісні питання і завдання, яскраве оформлення підручників відповідають високим світовим стандартам. Згідно з наказом Міністерства освіти і науки ці підручники перекладені мовами національних меншин України (угорською, румунською, молдовською, російською та ін.). Протягом навчання в школі учні мають змогу прочитати понад 200-250 найкращих книжок усіх часів і народів. Це золотий фонд, який формує не лише окрему особистість, а високоосвічену і культурну українську націю.