Магістрант Богдан Носуля навчається в Університеті UCCу Копенгагені

Із 21 січня 2019 р. магістрант факультету філології та журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка розпочав навчання і наукове дослідження в Університеті UCCу м. Копенгагені (Данія) в межах міжнародної програми ERASMUS+. Студенти, які беруть участь в академічній мобільності, приїхали з різних країн. Окрім України, цьогоріч до ERASMUS+ в Данії залучені здобувачі освіти з Австрії, Бельгії, Іспанії, Німеччини, Норвегії, Нідерландів, Великої Британії, Греції, Турції, Гани, Лівану, Кореї, Греції, Азербайджану, Японії, Філіппін та ін.

Разом з іншими студентами з інтернаціональної групи Богдан Носуля взяв участь у виборі навчальних дисциплін, серед яких такі: Thelearner'sacademic, socialandpersonaldevelopment; Musicalexpressioninteachingandlearning; TheEnglishlanguageteaching: processesinlanguageacquisitionandcommunicationskills etc. Кількість студентів у групах варіюється (від 10 до 20). Прикметною ознакою програми ERASMUS+ у Данії є спільне навчання іноземних студентів разом із данськими. Це дає хороший досвід міжкультурної комунікації, творчого спілкування, обміну корисною інформацією.

Студенти живуть у кампусах і самостійно дбають про порядок у будинках і власний побут. Окрім навчання, студентське життя в Копенгагені насичене й цікаве. Багато клубів за інтересами, екскурсій до музеїв, у кіно та інших культурних закладів. Також працюють гуртки вивчення данської мови, танців, театру, музики тощо.  
Магістрант Богдан Носуля поділився своїми враженнями: «Коли виїжджаєш на навчання в іншу країну, завжди хочеться заздалегідь дізнатися про все детально: про всі нюанси навчання, проживання, харчування, на що варто звернути увагу, а чого краще уникати... Мені вдалося дізнатися інформацію "з перших рук" від студентів, які вже вчилися тут, тож я був більш-менш готовий і акомодаційний період виявився легким, хоча довелося перенести акліматизацію. Перший тиждень в Університеті UCC– ознайомчий: workshops, лекції-знайомства з іншими студентами по обміну, з данськими студентами, з бібліотекою, правилами навчання і проживання, а також із соціальним життям у Копенгагені. На наступному тижні вже розпочалися заняття. Тут зовсім іншийпідхід до організації освіти, аніж у нас.Майже все ґрунтується на роботі в групах, або в парах. Оскільки всі говорять англійською, то занурення в мовне середовище– якраз те, що треба!Що стосується викладацького складу, то викладачі – великі фанати йпрофесіоналиу своїй галузі, це видно одразу. Щодо мови– я думав, щоне те що висловитися не зможу, але й розуміти,взагалі,нічого не буду, бо тут специфічна лексикай акценти. Однак насправді у мене не було ніяких труднощів! Звичайно, деякі фрази і слова вухо не сприймалоспочатку, але це дуже швидко минуло, і я вже не помічаю, якою мовою говорю й думаю. У кожній аудиторії є піаніно або інші музичні інструменти (гітари, барабани, глокеншпилі, контрабаси, скрипки). Мені це дуже подобається, адже студенти можуть творчо розвиватися і гуртуватися довкола мистецтва. А ще дуже зручно відчиняти аудиторію студентською картою – не треба нікуди бігати за ключами! Мета UCC– захопити студентів, зацікавити їх у тому, що вони вивчають. І  це виходить у викладацького складу UCCта всієї системи тамтешньої освіти. Що стосується навчання, я можу підбити підсумок однією фразою: я в захваті! Вільного часуне вистачає, але в цьому є велика перевага – це мій новий рух уперед, який мені надала програма ERASMUS+. Висловлюю щиру подяку за чудові можливості ПНПУ імені В.Г. Короленка, ректорату, міжнародному відділу, факультету філології та журналістики і особисто декану, доц. О.Б. Кирильчук, відповідальній за програму ERASMUS+ доц. І.І. Капустян, директорові Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури, проф. О.М. Ніколенко. А усім полтавським студентам скажу: якщо вам випав шанс навчатися за кордоном, скористайтеся ним, не замислюючись, ніколи не припиняйте навчання, бо це шлях до успішного життя!». 
Навчання магістранта Богдана Носулі в Копенгагені триватиме цілий весняний семестр, до червня 2019 року. Наразі Університет UCCнадав студентам ПНПУ імені В.Г. Короленка нові гранти. Розпочато прийом заявок. Рівень володіння англійською мовою для участі в міжнародній програмі має бути не нижчим, аніж B2або С1.