Викладачі кафедри світової літератури взяли участь в обласному семінарі учителів-словесників

29 листопада 2018 р. на базі Балакліївського навчально-виховного комплексу Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області відбувся обласний науково-методичний семінар «Компаративна змістова лінія на уроках зарубіжної літератури: теорія, практика, досвід». Організатор семінару – Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського, модератор – методист Валентина Василівна Чирка. Методисти районних та міських методичних кабінетів, науково-методичних центрів, об’єднаних територіальних громад обговорили теоретичні та практичні аспекти реалізації компаративної змістової лінії нових програм для основної (5-9 класи) та старшої школи (10-11 класи), ознайомилися з досвідом роботи учителів-практиків. Учасників семінару вітали очільники Білоцерківської об'єднаної територіальної громади – голова Іван Васильович Лещенко, методист відділу освіти Людмила Володимирівна Якименко, директор Балакліївського НВК Любов Петрівна Луць.

Теоретичні аспекти компаративного аналізу літературних творів висвітлили викладачі кафедри світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка. На прикладі зіставлення драм Моріса Метерлінка і Олександра Олеся кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Михайлівна Конєва розкрила спорідненість художніх пошуків представників української та бельгійської літератур початку ХХ ст. Кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Василівна Орлова розповіла про перекладацькі інтерпретації В. Шекспіра майстрами українського слова.

Викладачі кафедри світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка взяли участь у майстер-класі на тему «Компаративний аналіз творів української та зарубіжної літератури засобами інноваційних технологій», який провела вчитель вищої категорії зарубіжної літератури Балакліївського НВК Валентина Петрівна Лиходід. Науковці також обговорили методики компаративного аналізу із застосуванням мультимедійних технологій, про які  розповів учитель-методист зарубіжної літератури Гребінківської гімназії Володимир Васильович Глібовець.

Науковці кафедри світової літератури не перший раз зустрічаються з учителями й учнями Білоцерківської громади, до якої належать п'ять шкіл: Красногорівська ЗОШ I-III ступенів, Балакліївський НВК, Бірківський НВК, Подільська ЗОШ I-II ступенів, Білоцерківська ЗОШ I-III ступенів. Усі вони понад п'ять років навчаються за підручниками й посібниками із зарубіжної літератури, створеними авторським колективом під керівництвом доктора філологічних наук, професора  Ольги Миколаївни Ніколенко.

Викладачі кафедри світової літератури розповіли про напрямки діяльності та спеціальності факультету філології та журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка, продемонстрували вчителям та учням профорієнтаційні відеоматеріали й запросили на навчання до університету.

Зв’язки кафедри світової літератури із територіальними громадами Полтавської області з часом міцнішають і розвиваються.