Триває співпраця між ПНПУ імені В.Г. Короленка та ЛНУ імені Івана Франка

Із 2013 р. триває плідна співпраця між Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка та Львівським національним університетом імені Івана Франка.

У межах угоди, яка була продовжена 3 вересня 2018 р., кафедра світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка (завідувач кафедри – професор Ольга Ніколенко) і кафедра світової літератури ЛНУ імені Івана Франка (завідувач кафедри – професор Лідія Мацевко-Бекерська)  обмінюються науковою інформацією та здійснюють апробацію результатів досліджень у галузі літературознавства та методики викладання зарубіжної літератури.

Протягом вересня-жовтня 2018 р. було здійснено рецензування наукової та навчальної літератури, обговорення результатів дисертаційних досліджень, підготовку наукових і методичних видань.

Завідувач кафедри світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка, професор Ольга Ніколенко успішно пройшла підвищення кваліфікації на кафедрі світової літератури ЛНУ імені Івана Франка, а також взяла участь у новому національному проекті, спрямованому на підтримку дитячого читання в Україні – у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Дитинство і література: поетика, методика, дидактика», що відбулася на базі Львівського національного університету імені Івана Франка.

Професор Ольга Ніколенко виголосила на пленарному засіданні конференції ґрунтовну доповідь «Тема Голокосту у вивченні зарубіжної літератури в школі», показавши важливе значення синтезу різних методичних прийомів у вивченні складних літературних творів, особливо тих, які розкривають епохальні явища, що зосереджують увагу читача на цивілізаційних трагедіях.

Професор Ольга Ніколенко також презентувала у Львові новий мультимедійний посібник до підручника із зарубіжної літератури для 6 класу, наголосивши на необхідності якнайширшого залучення дітей до читання та осмислення літературної класики й сучасної літератури. Ольга Миколаївна запросила учасників конференції до ознайомлення із новоствореним сайтом «Тисяча журавлів», адресованим усім зацікавленим у компетентному читанні.

Наразі полтавці чекають гостей зі Львова та інших куточків України й світу на Міжнародній науково-практичній конференції «Зарубіжні письменники і Україна», яка відбудеться 7-8 листопада 2018 р. на базі ПНПУ імені В.Г. Короленка.