Відбулася III Міжнародна студентська конференція «Сучасний англомовний науковий дискурс»

20-21 лютого 2019 р. на факультеті філології та журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка тривала IIIМіжнародна студентська конференція «Сучасний англомовний науковий дискурс». Конференцію започаткували 2017 р. кафедра англійської та німецької філології, кафедра світової літератури, Науково-методичний центр якості вивчення англійської мови та світової літератури за сприяння ректора Миколи Степаненка, проректора з наукової роботи Сергія Шевчука, відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків.

Цьогоріч у конференції взяли участь понад 250 студентів, аспірантів, магістрантів із України та інших країн. Міжнародні партнери: UCC University(Copenhagen, Denmark), University of Gdansk(Gdansk, Poland), Universitat de Vic-Universitat Central de Catalunya(Spain), The Centre for Academic Writing Ilia State University(Tbilisi, Georgia), Jönköping University(Jönköping, Sweden), Lund University(Lund, Sweden), Kodolanyi Janos University of Applied Sciences(Budapest, Hungary), University of Leeds(Leeds, West Yorkshire, England, Great Britain) та ін.

Ректор ПНПУ імені В.Г. Короленка Микола Степаненко провів офіційну зустріч із іноземними гостями конференції, на якій були обговорені актуальні питання міжнародної співпраці.

Учасників конференції привітали проректор із наукової роботи Сергій Шевчук і декан факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук.

У роботі пленарного засідання взяли участь Honorary professor PNPU, professor of UCC University Karsten Hummer, doctor of philosophy, the author Dan Henry Andersen (Denmark). Вони розповіли про специфіку данської освіти та культурологічні аспекти висвітлення європейської історії.

Із вдячним словом до іноземних гостей звернулися директор Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури, професор Ольга Ніколенко і доцент Вікторія Кравченко.

На пленарному засіданні виголосили доповіді із сучасних питань літературознавства та лінгвістики (англійської та українською мовами) студенти Катерина Ніколенко, Юлія Перцева, Олена Муха, Катерина Паш.

Протягом двох днів (20 і 21 лютого 2019 р.) іноземні гості Karsten Hummer і Dan Henry Andersen провели надзвичайно цікаві workshopsдля студентів факультету філології та журналістики. Живий діалог і творча співпраця надали студентам досвід міжкультурної комунікації.

Під час конференції працювали такі секції: «Сучасні виклики в англомовній філології», «Вивчення англомовної літератури в школі», «Англомовна література: теоретичний, історико-культурний, компаративний аспекти», «Актуальні проблеми методики навчання: англомовний контент», «Міжкультурний аспект професійної комунікації ділової іноземної мови», «Актуальні проблеми перекладу».

На секційному засіданні «Актуальні проблеми методики навчання: англомовний контент» було представлено онлайн-доповіді зарубіжних студентів. Так, студентка Andrea Dunkel, Universitat de Vic-Universitat Central de Catalunya (Spain) в онлайн режимі висвітлила доповідь із методики навчання англійської мови на ранньому етапі. Skype-доповідь викликала жваве обговорення студентів факультету філології та журналістики.

Відбулися також skype-seminars за участі міжнародних партнерів із Іспанії та США. Традиційно науковий семінар «Academic Writing Skype Seminar» розпочали представники університету Universitat de Vic-Universitat Central de Catalunya (Spain) та запропонували до обговорення проблему ефективності та особливостях оцінювання читачів на різних рівнях. Dr. Heather Fielding, Associate Professor of English and Associate Dean of the Honors College, Purdue University Northwest, Westville(USA) приєдналася до онлайн-зв’язку та запропонувала аналіз проблеми викладання академічного письма для студентів на старшому етапі.