Професор Ольга Ніколенко взяла участь у театральному вечорі на честь М.В. Гоголя в Полтавській обласній бібліотеці імені І.П. Котляревського

28 березня 2019 року в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського відбувся театральний вечір «Драматичний портрет Миколи Гоголя» до 210-річчя від дня народження письменника. Організатором заходу став відділ соціокультурної діяльності Полтавської ОУНБ імені І.П. Котляревського на чолі із завідувачкою відділу Юлією Сергіївною Крамарєвою. Метою театрального вечора було представити М.В. Гоголя як актора, драматурга-новатора та розповісти про сценічне життя його творів на полтавській сцені. У заході взяли участь представники наукової та культурної спільнот, театральні діячі, вчителі, учні, громадські організації. 
Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Ольга Миколаївна Ніколенко розповіла про традиції українського народного театру в творчості М.В. Гоголя, зокрема у його збірках «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Миргород», комедії «Ревізор» та ін.

Спадщина М.В. Гоголя в доповіді Ольги Ніколенко була яскраво представлена на тлі українського фольклору та сміхової культури, а також у зв’язках із живописом, театром і  суспільним життям його часу.

Про сценічну долю творів видатного полтавця на сцені Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя та Щорічний відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя» йшлося в розповіді керівника літературно-драматичної частини театру Ольги Коваленко. На заході звучали уривки з творів М.В. Гоголя, музичні твори. 
1-3 квітня 2017 року на базі ПНПУ імені В.Г. Короленка триватиме міжнародна наукова конференція «XIVГоголівські читання». У межах конференції 2 квітня о 12.00 (час у Києві) / 19.00 (час у Японії) відбудеться міжнародний вебінар «Україна – Гоголь – Японія», у якому візьмуть участь японські (професори Сін’їті Мурата, Сусуму Нонака) і українські (професор Ольга Ніколенко) дослідники.

Реєстрація і участь у вебінарі онлайн за посиланням:

https://room.etutorium.com/registert/7/ee77400a5a5056b8cf8f84715a5056b8cf8e229d