Проведено ІІІ Конкурс знавців німецької, французької та іспанської мов і зарубіжної літератури для учнів 5-11 класів шкіл м. Полтави

13 квітня 2018 р.на факультеті філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбувся ІІІ Конкурс знавців німецької, французької та іспанської мов і зарубіжної літератури для учнів 5-11 класів шкіл м. Полтави.

Цього року конкурс був організований та проведений викладачами кафедри романо-германської філології (завідувач кафедри доц. Криницька Н. І.) та кафедри світової літератури (голова журі – завідувач кафедри проф. Ніколенко О. М., яка у 2016 році стала ініціатором проведення такого заходу на базі факультету філології та журналістики). На відкритті конкурсу (ведуча – доц. Кушнірова Т. В.) перед учасниками з привітальним словом виступила декан факультету філології та журналістики доц. Кирильчук О. Б.

На секцію німецької мови та літератури було подано 44 заявки (64 учні), а французької мови та літератури – 5 заявок (10 учнів). Учасники представляли такі навчальні заклади: комунальний заклад «Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області», комунальний заклад «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 Полтавської міської ради Полтавської області», Полтавська гімназія № 17 Полтавської міської ради Полтавської області, комунальний заклад «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28 Полтавської міської ради Полтавської області», Полтавська гімназія № 31 Полтавської міської ради Полтавської області, комунальний заклад «Полтавська гімназія № 32 Полтавської міської ради Полтавської області», Полтавська гімназія № 33 Полтавської міської ради Полтавської області, комунальний заклад «Полтавська загальноосвітня школа I-III ступенів № 34 Полтавської міської ради Полтавської області» та комунальний заклад «Полтавська загальноосвітня школа I-III ступенів № 38 Полтавської міської ради Полтавської області».

До складу журі конкурсу з німецької мови та літератури ввійшли доц. Кононенко В. В., доц. Стороха Б. В., ст. викл. Бардакова О. О., ст. викл. Ніконенко О. І., ст. викл. Якубенко І. В., викл. Петренко Ю. І. та асп. Рева І. А. Роботи й виступи любителів французької мови й літератури оцінювали доц. Галаур С. П., ст. викл. Таран З. М. та асп. Орлов О. П.

Конкурс проходив у два етапи: 1) написання есе німецькою абофранцузькою мовою; 2) творче самовираження за вибором учнів: декламування літературних творів, виконання пісні іноземною мовою, інсценізація твору зарубіжної літератури, презентація власного малюнка за мотивами прочитаного літературного твору з усним коментарем. За написання есе кожен учасник міг отримати максимальну оцінку 25 балів, а за творчий конкурс – 30 балів. Учасники були розподілені за віковими категоріями: 5-6, 7-9, 10-11 класи.

Абсолютними переможцями конкурсу з німецької мови та літератури за результатами двох етапів у кожній з вікових категорій стали: Сиромятнікова Євгенія, учениця 6 класу Полтавської загальноосвітньої школи I-IIIступенів № 34(учитель – Димарь Наталія Сергіївна), Алефіренко Андрій, учень 9 класу Полтавської гімназії № 33 (учитель – Цимбалюк Світлана Михайлівна) та Бардакова Мілана, учениця 10 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5(учитель – Саміло Світлана Василівна).

Учасники конкурсу з французької мови та літератури належали до однієї вікової категорії (7-9 класи). Гран-прі цієї секції конкурсу за результатами двох етапів отримала Сулимка Катерина, учениця 9 класу комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28 Полтавської міської ради Полтавської області» (учитель – Мороз Таміла Миколаївна).

Усі учасники виявили свої кращі здібності та отримали грамоту, де зазначається номінація чи досягнення відповідно до критеріїв оцінювання есе або творчого конкурсу: за призові місця в номінації «Есе» (Золоте перо, Срібне перо, Бронзове перо), у номінації «Декламатор» (Золоте слово, Срібне слово, Бронзове слово), у номінації «Пісня» (Золотий голос, Срібний голос, Бронзовий голос), у номінації «Інсценізація» (Золота маска, Срібна маска, Бронзова маска), у номінації «Арт-учасник (малюнок)» (Золоті фарби, Срібні фарби, Бронзові фарби), а також: «за акторську майстерність», «за найкращу вимову», «за оригінальність задуму», «за найбільш емоційне декламування вірша» тощо.

Організатори конкурсу щиро дякують усім учасникам, учителям та адміністрації шкіл, які відгукнулися на запрошення факультету філології та журналістики, а також управлінню освіти Полтавського міськвиконкому Полтавської міської ради Полтавської області. Викладачі кафедр романо-германської філології та світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка сподіваються на продовження цієї цікавої корисної співпраці наступного року.