На факультеті української філології та журналістики пройшов День відкритих дверей «Careers Festival – 2024»

8 листопада 2024 року викладачі та студенти факультету української філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка презентували для старшокласників Полтави та Полтавщини пріоритетні професії сучасності: учителя української мови та літератури, учителя зарубіжної літератури, філолога та журналіста. На чотирьох локаціях факультету викладачі, учителі та студенти розкривали секрети професійної майстерності та захопливі перспективи для абітурієнтів, які оберуть спеціальності, пов’язані із вивченням рідної мови, української та зарубіжної літератури та журналістики.

У лінгвістичному центрі кафедри української мови завідувачка кафедри Ірина Павлова, доцентки Людмила Дейна Тетяна Ніколашина, Світлана Педченко, старша викладачка кафедри Наталія Лукаш розповіли десятикласникам Ліцею № 2 «Подільський» (директорка – Ольга Петренко) про спеціальності, які забезпечують викладачі кафедри, про важливість вивчення української мови.

Студенти Юрій Іващенко та Вікторія Масляк розповіли про цікаве студентське життя на факультеті української філології та журналістики в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка та провели для учнів інтерактивні гру «Моя країна – Україна», яка складалася з двох турів: відбіркового та «Поле чудес». Голова студентського самоврядування факультету Мілена Хижа провела руханку «А ти лети у далекі світи», яку із задоволенням виконували всі присутні.

Старшокласники Полтавського ліцею № 13 «Успіх» (директор Павло Приходько) разом з класною керівницею Мариною Бриж і комунального закладу Полтавська загальноосвітня школа № 5 І-ІІІ ступенів (директорка Ярослава Бутко) завітали на захід «Філолог – універсально-креативна сучасна професія: інтерактивне дійство», організований доценткою кафедри української літератури Ганною Радько.

Викладачі кафедри – професорка Світлана Ленська, доцентка Лариса Литвин, завідувачка кабінетом української літератури Тамара Деменська разом зі студентами Ігорем Олюхою, Анною Олійник та Вікторією Щербиною продемонстрували свою залюбленість у професію філолога.

Їхні виступи були переконливі, творчі, а самі вони натхненні любов’ю до того, що роблять, чим захоплюються, що є справою їхнього життя.

Викладачі кафедри світової літератури (завідувачка – професор Ольга Ніколенко) і студентський театр «Глобус» – лауреат Короленківської премії 2020 року – (керівник – доцентка Наталія Тарасова) факультету української філології та журналістики зібрав в науково-методичному центрі якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка понад 30 дітей шкільного віку.

В програмі дійства – знайомство з досягненнями в краєзнавчій роботі учителя-методиста зарубіжної літератури Полтавського ліцею № 17 «Інтелект» Алли Олейнікової, учителя-методиста Полтавського ліцею № 13 «Успіх» Ірини Оверчук та чудова літературна вітальня акторів театру «Глобус».

Організаторами свята стали доцентки кафедри світової літератури Тетяна Конєва та Наталія Тарасова.

У цей день школярі Полтавського ліцею № 6 «Лідер» (разом зі своїми вчителями Г.М. Залатою та І.А. Кочетковою), які завітали до ПНПУ на свято професії, з великим інтересом здійснили віртуальні мандри стежками краєзнавчої Полтавщини: побували в місцях, пов’язаних з життям і творчістю нашого славетного земляка, видатного громадського діяча, талановитого письменника, ім’я якого носить наш університет, Володимира Галактіоновича Короленка.

Гості свята із захопленням переглянули міні-виставу акторів театру «Глобус» за повістю Володимира Короленка «Сліпий музикант» (у виконанні Михайла Левченка, Єлизавети Лазарєвої, Софії Батарон, Єлизавети Василенко).

Душевно звучали рядки поезій та пісень про вчительську працю у виконанні студентів Анастасії Шимченко, Єлизавети Савельєвої, Любові Сень, Софії Батарон, Вероніки Мороз, Вікторії Матійцової, Анастасії Смирнової, Єлизавети Василенко, Руслани Варави.

На базі Центру дослідження полтавської журналістики відбулася профорієнтаційна лекція-практикум «Інструменти креативного письма: як розповісти цікаву історію» доцентки кафедри журналістики, кандидатки наук із соціальних комунікацій Марини Свалової.

Основою для креативної роботи став вправник медіадослідниці, есеїстки Марії Титаренко «Не музи, а мʼязи. 50 вправ із творчопису». Лекторка ознайомила з техніками занурення, які використовують у жанрі художнього репортажу, поданими у вправнику, проілюструвавши їх прикладами з книжки репортажів про Вірменію «Рибка дядечка Завена» сучасної публіцистки Ольги Карі. Школярі і студенти-першокурсники, які вивчають курс «Креативне письмо», обговорили ці техніки, запропонувавши свої цікаві ідеї для художнього репортажу, присвяченого мандрівці визначними місцями України.

День професій на факультеті української філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка ще раз нагадав про те, наскільки важливий вибір професії у нашому житті. Бути вчителем і журналістом – це не просто робота, а справжнє покликання. Сподіваємося, що щирі зустрічі з майбутніми професіями залишаються теплом в душах наших майбутніх абітурієнтів.

You may also like...