Магістрантка Євгенія Мазниця – переможниця Всеукраїнського конкурсу молодих журналістів

Здобувачка освіти ОП Журналістика другого (магістерського) рівня вищої освіти Євгенія Мазниця (Ж–61) здобула перемогу в конкурсі молодих журналістів «Журналістика рішень під час війни: європейський досвід –українські практики».

15 листопада 2024 р. на факультеті журналістики Запорізького національного університету (м. Запоріжжя) у межах проєкту EUROPEACE «Журналістика миру та рішень задля євроінтеграції України у воєнний та післявоєнний час» за підтримки програми Європейського союзу Еразмус+ за напрямом Модулі Жана Моне відбувся Медіафорум і оголошення результатів конкурсу молодих журналістів «Журналістика рішень під час війни: європейський досвід – українські практики». До участі в конкурсі допускалисяжурналістськіматеріали, які були опубліковані або вийшли в ефір у період з 1 вересня 2023 р. до 1 листопада 2024 р. включно. Магістрантка кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Євгенія Мазниця підготувала публікацію «“Роботою це складно назвати — ти вкладаєш душу в кожну дитину”: досвід патронатної родини з Хорольщини».

Лонгрід опублікувало інтернет-видання «Полтавська хвиля». З виданням кафедра журналістики тісно співпрацює: редактори і журналісти проводять для студентів тренінги і майстер-класи, редакція бере на практику студентів, організовує навчальні інтенсиви, дає можливість охочим студентам публікувати свої матеріали, протягом навчання формувати журналістське портфоліо.

Конкурсна програма передбачала такі тематичні напрямки робіт: відновлення історичної пам’яті, розбудова післявоєнної України, протидія російській пропаганді та дезінформації, недискримінаційна журналістика й етика, безпека журналіста, толерантність і інклюзія в українському суспільстві, цінності прав і свобод людини в Україні.

Матеріали, надіслані на конкурс, оцінювали члени журі за такими критеріями: відповідність заявленій темі, дотримання професійних стандартів журналістики і Кодексу етики українського журналіста, конструктивний підхід у розв’язанні окресленої проблеми.

Проєкт мав за мету розвивати в української молоді навички критичного мислення, конструктивного й етичного висвітлення подій у контексті журналістики  рішень, протидії дезінформації та пропаганді, а також ширити медіаграмотність  і медіагігієну.

Наукове консультування роботи здійснювала старша викладачка кафедри журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка Оксана Зелік.

You may also like...