Розпочато традиційні українсько-японські наукові семінари з питань національних літератур за участі студентів Saitama University, ПНПУ імені В.Г. Короленка, ЛНУ імені І. Франка
3 грудня 2024 року розпочалася серія традиційних зимових міжнародних наукових семінарів за участі студентів трьох університетів – Saitama University (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка і Львівського національного університету імені І. Франка. Організатори семінарів – професор, віце-президент Susumu Nonaka (Saitama University), професорка, завідувачка кафедри світової літератури Ольга Ніколенко (ПНПУ імені В.Г. Короленка), професорка, завідувачка кафедри світової літератури Лідія Мацевко-Бекерська (ЛНУ імені І. Франка).
Шість англомовних семінарів відбудуться протягом грудня 2024 – січня 2025 р. Вони об’єднані спільною темою «How does World Literature Change Us and the World?» («Як світова література змінює нас і світ?»). Під час семінарів студенти мають прослухати лекції професорів, представити доповіді щодо творів різних національних літератур (зокрема античної, української, японської, англійської, американської, шведської, норвезької та ін.), а також взяти участь у дискусіях про тенденції світової літератури та культури. У шести зимових міжнародних наукових семінарах беруть участь близько 40 студентів. Він ПНПУ імені В.Г. Короленка беруть участь здобувачі освіти першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей «Журналістика», «Середня освіта (Мова і література (англійська)», «Германські мови і літератури (переклад включно), перша – англійська», «Українська мова і література».
Організаторів і учасників міжнародних семінарів прийшли привітати в Науково-методичний центр якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури декан факультету української філології та журналістики, доцентка Оксана Кирильчук, завідувачка кафедри журналістики, професорка Світлана Семенко (ПНПУ імені В.Г. Короленка).
Під час першого наукового семінару українські та японські студенти представили досвід своїх університетів у галузі освіти, а також культурні особливості регіонів. Традиції та сучасне життя ПНПУ імені В.Г. Короленка, культурні здобутки Полтавщини, боротьбу українців за свободу висвітлили студентки спеціальності «Журналістика» Анна Біда (перший рівень вищої освіти (бакалавр), група Ж-31) та Юлія Харченко (другий рівень вищої освіти (магістр), Ж-51).
Студентка Tsubaki Fukuda продемонструвала особливості навчання в Saitama University, а також природу і культурні традиції в префектурі Saitama. Студентка Марія Тацинець розповіла про здобутки ЛНУ імені І. Франка та його видатних представників – державних діячів, митців, освітян.
На міжнародному семінарі йшлося і про національну літературу Канади, спадщину англомовної канадської письменниці Люсі Мод Монтгомері.
Професорка Ольга Ніколенко (ПНПУ імені В.Г. Короленка) і аспірантка Катерина Ніколенко (ЛНУ імені І. Франка) представили студентам лекцію про відомий роман Л.М. Монтгомері «Енн із Зелених Дахів», форми інтертексту у творі, а також про суголосність цього роману викликам сьогодення. По завершенню лекції студенти взяли активну участь у дискусії щодо порушених у романі Л.М. Монтгомері проблем: доля жінки в суспільстві, духовні засоби подолання важких обставин, роль творчої уяви в житті людини, значення позитивного сприйняття світу, людяності для розвитку особистості й громади.
Здобувачка освіти другого рівня (магістерського) вищої освіти спеціальності «Журналістика» Юлія Харченко (група Ж-51) поділилася власними враженнями про семінар: «Для мене це перший досвід участі у міжнародному проєкті. Це унікальна можливість для розширення кругозору та професійного розвитку. Я змогла познайомитися з новими людьми, які поділяють мої інтереси, і відчула натхнення від обміну досвідом у галузі культури та освіти з однодумцями. Це мотивує мене до подальшого навчання і вдосконалення».
Здобувачка освіти першого рівня (бакалаврського) вищої освіти спеціальності «Журналістика» Анна Біда (група Ж-31) зазначила: «Спілкуватися і вирішувати спільні завдання в інтернаціональному середовищі – це завжди виклик, але і корисний новий досвід. Через літературу і культуру ми можемо краще зрозуміти представників інших країн, підвищити рівень володіння англійською мовою, а також збагатити наш духовний світ. Я відчула щиру підтримку японців щодо України. Дякую за це професору Susumu Nonaka і японським студентам!»
Щиро дякуємо всім організаторам і студентам-учасникам українсько-японських семінарів! Бажаємо плідної співпраці! Наступний міжнародний студентський семінар відбудеться 10 грудня 2024 р.