Передзахист магістерських робіт на кафедрі романо-германської філології
22 листопада 2022 року о 10.00 на кафедрі романо-германської філології факультету філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбувся передзахист кваліфікаційних робіт здобувачів другого рівня вищої освіти (магістр) зі спеціальності Середня освіта (німецька мова та література) з денної та заочної форми навчання.
Вступне слово висловила очільник факультету доцент, кандидат педагогічних наук – Оксана Борисівна Кирильчук. До вступного слова долучився завідувач кафедри доцент, кандидат філологічних наук Богдан Валентинович Стороха.
Магістранти представили презентації своїх робіт, присвячені актуальним темам сьогодення в царині філологічної освіти, над якими плідно працювали.
Члени даного заходу (декан факультету Оксана Борисівна Кирильчук, завідувач кафедри Богдан Стороха, доцент, кандидат філологічних наук Наталія Криницька, доцент, кандидат історичних наук Володимир Кононенко.) відзначили наукову новизну та самостійність виконання кваліфікаційної роботи студентки Єлизавети Баннової (ІнМ-69, науковий керівник – доцент Н.І. Криницька), яка презентувала дослідження на тему «Порівняльна характеристика фразем у німецькій та українській мовах». Мета роботи її полягає у зіставному розгляді та аналізі німецьких та українських фразеологізмів, який допомагає виявити їх ідеографічні, структурні, семантичні та лінгво-культурологічні особливості, а також у розгляді функціонування фразеологічних одиниць у мовленні; визначенні соціокультурних особливостей українських та німецьких фразеологізмів; аналізі основних засобів перекладу українських та німецьких фразеологічних одиниць. Також була високо оцінена масштабність опрацювання теми у роботі Олени Муха (ІнМ-69, науковий керівник – доцент Н.І. Криницька) на тему «Методики навчання іноземної мови у закладах середньої освіти України та Європи – компаративний аспект», яка представила цілісний порівняльний розбір методик викладання німецької мови для школярів у різних культурних та лінгвістичних контекстах у Німеччині, Україні, Данії та Швейцарії.
Керівники кваліфікаційних робіт разом з деканом факультету привітати магістрантів з успішним проходженням передзахисту та побажали наснаги та натхнення у захисті своїх кваліфікаційних робіт, який відбудеться наприкінці грудня цього року.