На факультеті філології та журналістики старшокласники представили свої дослідження в галузі іноземних мов і зарубіжної літератури
27 квітня 2023 р. в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбувся масштабний захід для учнів середніх закладів освіти «Перші кроки в науці», ініційований студентською радою.
Це було справжнє свято науки, під час якого учнівська молодь продемонструвала свої дослідження і надихнулася на подальші відкриття неповторною атмосферою ПНПУ імені В.Г. Короленка.
На факультеті філології та журналістики учнів тепло зустріла декан Оксана Кирильчук, яка розповіла про величезні можливості факультету для розвитку сучасної особистості.
До школярів також звернулися з вітальним словом представники студентської ради факультету філології та журналістики Анастасія Клемент, Олексій Бридун, Анна Ткаченко. Вони розповіли про прекрасні умови, створені на факультеті, для здійснення навчання, наукових досліджень і культурного життя.
Після спільного засідання учні розійшлися по студентських аудиторіях для роботи по секціях. Однією із найчисельніших була секція «Іноземні мови та зарубіжна література», яку очолили доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри англійської та німецької філології Марина Зуєнко і доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Ольга Ніколенко. Вони розповіли учням про можливості, які відкриває факультет філології та журналістики, про популярні грантові проєкти і про програми академічної мобільності для студентів до країн Європи та Азії (Японії).
Робота секції відбулася в Центрі українсько-японської дружби «Sakura». Тут зібралися понад 40 старшокласників із різних закладів: ліцей № 17 «Інтелект» Полтавської міської ради, Науковий ліцей № 3 Полтавської міської ради, ліцей № 13 «Успіх» Полтавської міської ради, КЗ «Полтавська ЗОШ І-ІІ ступенів № 2», Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 імені І.П. Котляревського Полтавської міської ради та ін.
У роботі секції «Іноземні мови та зарубіжна література» також взяли участь викладачі кафедри англійської та німецької філології (доцент Валентина Воскобойник, доцент Руслана Шрамко та ін.), викладачі кафедри світової літератури (доцент Тетяна Конєва, доцент Ольга Орлова, доцент Наталія Тарасова), заступник директора Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради, учитель-методист Олеся Вовченко, учителі-методисти Наталія Солоп, Олена Мар’єнко.
Модераторами секції «Іноземні мови та зарубіжна література» виступили представники студентської ради факультету філології та журналістики – студенти Анасасія Клемент, Олексій Бридун, Заріна Косімова, які всіляко допомагали й підтримували учнів.
Студенти також продемонстрували власні наукові здобутки. Анастасія Клемент і Олексій Бридун відкрили засідання секції англійською мовою доповіддю на тему «Проблематика і поетика повісті Р. Баха «Чайка Джонатан Лівінґстон». Вони також розповіли учням про українсько-японські наукові семінари, що відбуваються щорічно в грудні-січні за участі студентів ПНПУ імені В.Г. Короленка і Saitama University.
Під час роботи секції учні «Іноземні мови та зарубіжна література» представили 8 наукових доповідей у супроводі яскравих презентацій: Анастасія Кухар «Романістика Харукі Муракамі в дискурсі метамодернізму» (науковий керівник Н. Солоп), Ольга Кушнірова «Фоносемантичні принципи побудови штучних мов у трилогії «Володар перснів» Дж. Р. Р. Толкіна» (науковий керівник – Л. Кордюк), Марія Тарасевич «Anglicisms and Americanisms in the Modern Ukrainian Language» (науковий керівник О. Одом), Уляна Айдаєва «Stylistic Features on Microblogs (on the Material of the Potus (President Joe Biden) Account on the Instagram Network» (науковий керівник О. Одом), Дарія Солодовник «Особливості перекладу фільмонімів українською мовою на матеріалі 100 найкращих британських фільмів за версією BFI» (науковий керівник Анна Коняхіна), Марія Бойко, Заріна Косімова «Travel Writing as a Genre in the British Literature» (науковий керівник Марина Зуєнко), Михайло Сидоренко «Концепт «російсько-українська війна 2022» у французькому політичному дискурсі (на матеріалі промов Президента Франції Е. Макрона)» (науковий керівник О. Мар’єнко), Альона Котляр «Context Antonomy Based on the Work “Alice in Wonderland” by Lewis Carrol» (наукові керівники Тамара Жалій, Ірина Карпіченко).
Декан факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук щиро подякувала юним науковцям і урочисто вручила їм сертифікати ПНПУ імені В.Г. Короленка.
Робота секції тривала понад дві години. В аудиторії «Sakura» панувала неповторна атмосфера. Високий дух науки об’єднав учнів, студентів, учителів, викладачів. Учнівська молодь сміливо крокує в науку за підтримки короленківської родини!