Філолог – універсально-креативна сучасна професія

У рамках університетського Фестивалю професій «Careers Festival 2024» 8 листопада кафедра української літератури гостинно зустрічала учнів старших класів загальноосвітніх шкіл та ліцеїв міста Полтави на своїй локації «Філолог – універсально-креативна сучасна професія».

Приємно було бачити філологічний 10-Б з Полтавського ліцею № 13 “Успіх” з класною керівницею Мариною Миколаївною Бриж (співпраця професорки Світлани Василівни Ленської), одинадцятикласники класів «А» і «Б» комунального закладу “Полтавська загальноосвітня школа 1–3 ступенів № 5 Полтавської міської ради Полтавської області з класними керівниками Світланою Дмитрівною Скиртою та Лілією Федорівною Олексійчук, які виявили бажання глибше ознайомитися з професійними можливостями філолога та поспілкуватися з викладачами та студентами-філологами спеціальності 035 Філологія (Українська мова та література) на факультеті української філології та журналістики нашого університету.

Організатором і модератором інтерактивного дійства “Філолог – універсально-креативна сучасна професія” буладоцентка кафедри української літератури Ганна Іванівна Радько. Вона у діалогізованому слові представила широкий спектр сучасних професій для випускників спеціальності Філологія, назвала творчі осередки, які діють на факультеті, та їх керівників, представила іменні та музейні кімнати факультету.

Наші талановиті випускники бакалаврату та магістратури підсилили своїм виступом і творчістю можливості філолога, вражаючи присутніх своїм талантом та виваженим, переконливим, залюбленим у свою професію, у свою спеціальність слово. Із захопленням присутні сприйняли виступ Вікторії Щербини, випускниці магістратури 2024 року, нині – наукового співробітника Державного літературно-меморіального музею Панаса Мирного у м. Полтаві. Вікторія читала вірші і продемонструвала у відеозапису пісню “Щастя моїй Україні” (покладений вірш Вікторії на музику для хору композиторкою Тамарою Оскоменко-Парулавою).

Ігор Олюха, випускник бакалаврату, учасник творчого об’єднання “Заспів”, (керівник Г. М. Білик), дипломант 2023 року літературного конкурсу з міжнародною участю “Жива троянда”  за збірку оригінальних поезій та перекладів англійської пісенної класики, тепер –  перекладач ТОВ «Студія перекладів «Технолекс» і водночас магістрант  спеціальності Філологія (Германські  мови та літератури, (переклад включно), перша –англійська) наголошував на покликанні, яке кожен повинен почути в собі,  на ролі поезії у його формуванні й становленні як філолога, яка є «справою його життя”.

Анна Олійник, випускниця магістратури 2024 року, Народний майстер України з петриківського розпису, нині – керівниця гуртка дитячо-молодіжного центру «Лідер» та виховниця національної скаутської організації «Пласт-Дніпро» записала щемне відеозвернення до учнів, наголосивши, що у час війни для неї вибір філології (Українська мова і література) – це те найменше, що вона зробила, і може зробити кожен для збереження нашої ідентичності і в наближенні нашої перемоги, коли платиться така висока ціна життями наших найкращих героїв. Анна петриківським розписом обрамила у вінок логотип нашого факультету і розписала стіну холу на третьому поверсі, який створює настрій всім нам і є місцем фотографування для бажаючих.

Неймовірно талановиті першокурсники групи УФ-11, більшість з яких поповнили склад студентського театру «Факультет-F» (керівник Г. І. Радько),  розповіли, чому вони обрали спеціальність Філологія (Українська мова та література), демонструючи свою залюбленість у професію філолога. І разом з керівником Ганною Радько підготували ремінісценцію за класичним твором. Анастасія, Дарина, Тамара та Богдан були переконливими і креативними. Підтримали їх Іван (група Ж-11) та Олександра (група У-11).

Допомагала доцентці підготувати візуалізацію дійства Дарина Горобець, студентка групи УФ-41, за монітором працював Ярослав Туменко, студент групи УФ-21. Присутні на заході «Філолог – універсально-креативна сучасна професія: інтерактивне дійство» заступник декана з виховної роботи, доцентка О. В.  Орлова, професорка кафедри української літератури С. В. Ленська, ст. викладачка канд. філолог. наук Л. М. Литвин, зав. кабінетом української літератури Т. Ю. Деменська відзначили, що всі учасники заходу були переконливі, творчі, натхненні любов’ю до того, що роблять, чим захоплюються, що є «справою їхнього життя».

Юні хлопці і дівчата з 10-Б класу Полтавського ліцею” Успіх”, одинадцятикласники комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа 1–3 ступенів № 5 Полтавської міської ради Полтавської області додали нам, викладачам кафедри української літератури, впевненості в тому, що сучасні школярі люблять Слово, учення. Дякуємо учителям за працю. Віримо, що наші нинішні гості стануть незабаром студентами Факультету української філології та журналістики нашого університету, обираючи спеціальність Філологія (Українська мова та література).

You may also like...