Участь доцентки Ганни Радько у літературно-мистецькому заході до 95-ліття від дня народження Ліни Костенко

Ліна Василівна Костенко належить до знакових постатей письменників-шістдесятників, дисидентського руху і є найвизначнішою сучасною українською поетесою, твори якої двічі номінувались на Нобелівську премію з літератури.

У радянську добу її талановиті безкомпромісні твори стали об’єктом заборон, а сама авторка – об’єктом переслідувань довгих 16 років!. Її Слово і сьогодні є чесним і справжнім, високодуховним, як і сама авторка, лавреатка Державної премії імені Тараса Шевченката премій Фундації Антоновичів (США), імені Франческо Петрарки (Італія), якою Консорціум венеціанських видавців відзначає твори видатних письменників сучасности, імені Олени Теліги, Ордену Почесного легіону. Ліна Костенко – почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів, почесна громадянка міста Києва; авторка трьох романів  (двох з них – у віршах), чотирьох лірико-драматичних поем та більше 15 поетичних книжок; авторка кіносценаріїв та визначних публіцистичних творів.

  19 березня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.  П. Котляревського відбулася літературно-мистецька вітальня «Душа належить людству і епохам», присвячена 95-літтю від дня народження Ліни Костенко, яку зорганізувала завідувачка відділу абонемента Тетяна Гусар.   Ганна Радько, кандидат філологічних наук, доцентка кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, виступила зі змістовною розповіддю про життєвий і творчий шлях Ліни Костенко, «намалювала» портрет ювілярки-людини і мисткині – шляхетної, безкомпромісної, непохитної, ілюструючи основні мотиви творчости та особливості стилю фрагментами з художніх текстів, які майстерно читала.

Продовжила читання поетичних творів Ліни Костенко артистка театру і кіно, викладачка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Ольга Чернявська. Зачаровували глядачів вірші Ліни Костенко, що стали піснями, у неперевершеному вокально-музичному виконанні  Юлії Журавльової, студентки цього ж навчального закладу, та Руслана Христиченка, лауреата Всеукраїнської премії імені Олександра Білаша, викладача університету.

Емоційно-піднесена атмосфера заходу загалом та творчість нашої унікальної письменниці спонукали глядачів, серед яких були  здобувачі освіти – майбутні лікарі – Полтавського державного медичного університету із завідувачкою кафедри українознавства та гуманітарної підготовки, нашою випускницею та колегою, доценткою Тетяною Лещенко на чолі; майбутні економісти та правники з Полтавського інституту економіки і права з наставником та містяни, закохані в поетичне слово Ліни Костенко, до власного прочитання віршів письменниці, і, таким чином, літературно-мистецька вітальня виразила дух Національного тижня читання поезії.

Колектив кафедри української літератури, факультету української філології та журналістики шлють вельмишановний Ліні Василівні уклін і вдячність за твори, що підтримують на дусі українців, побажання здоров’я і  «Многая, многая літа!».

Уклін вам, Вельмишановна Ліно Василівно, із землі полтавської, краю Марусі Чурай!  Ви не поступились у роки репресій жодним рядком – не те, що розділом «Облога Полтави». Ви – мужня, стоїчна, героїчна Пані! «Ви – голос наш, ви – Пісня, ви –Душа!» Дякуємо Вам!

Хай зозуля накує ще літ чимало! Щоб ми всі пораділи нашій Перемозі! З роси й води Вам, Ліно Василівно!

You may also like...