На факультеті української філології на журналістики пройшов День відкритих дверей

15 травня 2025 року у День вишиванки та День родини викладачі та студенти факультету української філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка зустрічали учнів-старшокласників громад Полтавщини. Заходи, підготовлені викладачами та студентами факультету були сповнені особливого родинного тепла, уваги до національних традицій, пам’яті та любові до України. На локаціях факультету викладачі, учителі та студенти розкривали секрети професійної майстерності та захопливі перспективи для абітурієнтів, які невдовзі оберуть спеціальності, пов’язані із вивченням рідної мови, української та зарубіжної літератур і журналістики.

Викладачі кафедри світової літератури факультету української філології та журналістики (завідувачка – професорка Ольга Ніколенко, доцентки Ольга Орлова та Наталія Тарасова гостинно зустріли у Науково-методичному центрі якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури учнів Решетилівського ліцею імені І. Л. Олійника Решетилівської міської ради Полтавської області, а також учителів – Валентину Кошову та Аліну Срібну.

Поетична композиція «Родинні цінності у світовій літературі» пройшла у формі діалогу студентів, учнів і викладачів, оскільки тема родинних стосунків близька кожному. Учні і студенти розповідали про власний досвід сімейних цінностей, ділилися поетичними та пісенними творами.

Поетична композиція «Родинні цінності у світовій літературі» пройшла у формі діалогу студентів, учнів і викладачів, оскільки тема родинних стосунків близька кожному. Учні і студенти розповідали про власний досвід сімейних цінностей, ділилися поетичними та пісенними творами.
Власні вірші про родину виразно прочитали Іван Бондаренко (Група Ж-11), Артем Єфименко (група ГФ-37), Вікторія Матійцова (група У(н)-23). Повстанські пісні у виконанні Вікторії Матійцової та Марини Наріжної (група У(а)-22) перенесли слухачів у буремні роки минулих війн за незалежність, нагадали про складний історичний шлях українців, які зуміли зберегти головні національні святині. Материнській любові присвятили вірші Тамара Лисенко й Анастасія Шимченко (група УФ-11). Народними українськими піснями, які співали студенти, учні, учителі та викладачі, завершили свято родинних цінностей у житті та мистецтві.


Тепло подякувала гостям деканка факультету української філології та журналістики Оксана Борисівна Кирильчук. Вона відзначила давні дружні стосунки й професійну співпрацю кафедри світової літератури з учителькою-методисткою зарубіжної літератури Валентиною Кошовою та педагогічним колективом Решетилівського ліцею імені І.Л. Олійника Решетилівської міської ради Полтавської області. Учителька-методистка Валентина Кошова – учасниця апробації підручника із зарубіжної літератури для 8 класу НУШ, створеного авторським колективом під керівництвом професорки Ольги Ніколенко. Цей підручник став абсолютним переможцем всеукраїнського конкурсу підручників 2025 року.

Локація кафедри журналістики працювала у Центрі дослідження полтавської журналістики. Гостями кафедри стали учні 10 класу комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20 імені Бориса Серги Полтавської міської ради Полтавської області» (директорка – Валентина Сорочан) разом із заслуженою учителькою України, учителькою української мови і літератури Наталією Давиденко.

Завідувачка кафедри журналістики Світлана Семенко і студенти 1-3 курсів охоче відповіли на питання учнів про особливості освітньої програми, співпрацю з медіа, навчальні практики і тренінги та лекторії від журналістів-практиків.

Викладачка кафедри Оксана Зелік запросила колег, студентів і гостей університету на інтерактивну бесіду «Представлення різних типів сімей у медіа».

Оксана Андріївна запропонувала аудиторії проаналізувати публікацію випускниці магістерської програми «Журналістика» ПНПУ імені В. Г. Короленка, журналістки, керівниці відділу контенту інтернет-видання «Полтавська хвиля» Євгенії Мазниці «“Роботою це складно назвати — ти вкладаєш душу в кожну дитину”: досвід патронатної родини з Хорольщини». Ця робота здобула перемогу у конкурсі молодих журналістів «Журналістика рішень під час війни: європейський досвід – українські практики» (наукова консультантка – Оксана Зелік). Також аудиторія розглянула матеріал журналістки Катерини Турубари, опублікований у виданні «Полтавська думка» (головна редакторка – випускниця бакалаврської програми «Журналістика» Діана Страшко) «“Так мені буде легше пережити втрату”, – 31-річна полтавка пішла служити після загибелі чоловіка на війні».
Усі учасники зустрічі були суголосні в думці, що сучасне суспільство потребує більше знань про різні типи сімей. Журналісти можуть допомогти сформувати у суспільстві толерантне, уважне ставлення до різних родин, поважати вибір і особисті кордони кожного, відстоювати і захищати такі важливі цінності, як любов, взаємоповага, підтримка, дружба, толерантність.
15 травня 2025 року в рамках проведення Дня відкритих дверей у ПНПУ імені В. Г. Короленка відбулося літературно-музичне дійство «Ой піду я до роду гуляти», організатором і модератором якого стала завідувачка кафедри української літератури, професорка Світлана Ленська.

На заході були присутні десятикласники КЗ «Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20 імені Бориса Серги Полтавської міської ради Полтавської області».
Світлана Ленська в інтерактивній формі нагадала учням українські прислів’я і приказки про сім’ю та її значення для людини, презентувала підбірку старовинних родинних фотографій, де яскраво представлені народні костюми, предмети вжитку, які засвідчують високу культуру українців.
Родинні зв’язки і звичаї в українській літературі описані в безлічі творів. Разом з учнями Світлана Василівна вела діалог-розповідь, який торкався порівняльного аналізу поем «Катерина» і «Наймичка» Тараса Шевченка. Старшокласники замислилися над людськими вадами, що руйнують родинне щастя, на прикладі «Кайдашевої сім’ї», порівнявши з осучасненою версією твору – серіалом «Спіймати Кайдаша».

Літературна частина дійства включала такі класичні твори, як «Земля» О. Кобилянської, «Тіні забутих предків» М. Коцюбинського, «Вершники» Ю. Яновського (новелу «Подвійне коло»), «Жовтий князь» В. Барки, «Україна в огні» О. Довженка. Звучали поетичні рядки шістдесятників В. Симоненка й Б. Олійника, а також сучасних авторів П. Вишебаби, К. Калитко.
На дійство завітала декан факультету доцент Оксана Кирильчук, яка вручила сертифікат учительці Наталії Давиденко, розповіла про переваги навчання на факультеті і запросила учнів наступного року долучитися до підготовчих курсів для вступників з подальшим вступом до нашого університету.
У навчально-науковій лабораторії «Лінгвістичний центр» кафедра української мови вітала п’ятикласників Ліцею № 6 «Лідер» та їхню вчительку української мови й літератури Аліну Кузіну на презентації-вікторині «Мовні традиції української родини».

Зорганізували захід доцентка, завідувачка кафедри Ірина Павлова та старша викладачка Наталія Лукаш. Активними модереторами виступили студенти групи У–11 факультету української філології та журналістики: Софія Шлапак, Софія Смаровоз, Наталія Голуб, Альона Крючка, Богдан Денисенко. Майбутні вчителі української мови й літератури обговорили зі здобувачами цінності української родини та їх мовне оприявнення, символіку українських вишиванок, типові звертальні форми. Учні з цікавістю сприймали запропонований матеріал, жваво відповідали на питання, ділилися власним досвідом мовної поведінки в сім’ї.

Свято Дня відкритих дверей на факультеті української філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка ще раз нагадало про те, наскільки важливий вибір професії у нашому житті. Бути вчителем, філологом або журналістом – це не просто робота, а справжнє покликання. Упевнені, що такі щирі зустрічі залишаються теплом у юних серцях наших майбутніх абітурієнтів.