На факультеті української філології та журналістики розпочала роботу літня школа

23 липня за ініціативи ректорки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професорки Марини Гриньової викладачі та студенти факультету активно долучилися до шостої міжнародної літньої школи «Пізнай себе, обери освіту: мовно-літературно-медійний онлайн-консалтинг». На захід були запрошені учні, абітурієнти та учителі Полтавських громад: Кременчуцький ліцей № 4 «Кремінь» та ліцей «Політ» КЗ «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія» Кременчуцької міської ради, Решетилівський ліцей імені І. О. Олійника Решетилівської міської ради, Великобагачанський опорний ліцей Великобагачанської міської ради Миргородського району, Хорольська територіальна громада, Кобеляцька територіальна громада, Заводський ліцей № 1 Миргородського району, Дібровська ЗОШ І-ІІІ ступенів Диканської селищної ради, Ліцей «Здоров’я» № 14, ліцей № 38 Полтавської міської ради.
Модераторкою літньої школи була деканка факультету української філології та журналістики Оксана Кирильчук, яка акцентувала увагу слухачів на важливості медійного українського слова, майстерно володіти яким вчать викладачі фахових кафедр.

Слово привітання ректорки університету Марини Гриньової до майбутніх студентів, учителів, викладачів було просякнуте вірою в силу українського слова, любов до якого виховується на факультеті планомірно та творчо. Про це дбають викладачі, створюючи нові центри, проєкти, конкурси.

Літню школу факультету української філології та журналістики розпочали студенти-журналісти. У власних проєктах вони продемонстрували свій творчий потенціал та активну життєву позицію, за кожною медійною роботою студентів була відчутною професійна праця викладачів кафедри журналістики (завідувачка – професорка Світлана Семенко).

Студентка другого курсу Анна Андрійко свій авторський проєкт створила у рамках медіадайджесту «Леся Українка очима студентів». У відео закладено сенси шанування українських мисткинь, зокрема Лесі Українки. Головною метою проєкту було відкриття нових горизонтів у відомих поетичних рядках.


Студент третього курсу Михайло Брижак представив відеороботу, реалізованим у межах студентського форуму медіапроєктів «MemoryLab: лабораторія наративів про місто», який кафедра журналістики зорганізувала і провела спільно з простором розвитку міста «Містохаб». У фокусі форуму – місто як простір історій, забутих і непочутих голосів і нових поглядів на минуле. Михайло представив проєкт, пов’язаний з пам’яттю міста, він подивився на місто як простір історій, забутих і непочутих голосів, а також нових поглядів на минуле. У фокусі його уваги – Каштанова алея, яка під час війни стала Алеєю Героїв, локацією, що береже спогади і формує культуру пам’яті.


Керівниця проєкту Михайла Брижака старша викладачка кафедри журналістики Оксана Зелік наголосила на важливості для студентів створення суспільно значущих проєктів, оскільки вони допомагають студентам проявити свою громадянську позицію й осягнути важливість журналістської справи.

Професорка Світлана Ленська високо оцінила якість творчих проєктів, які презентували студенти Анна Андрійко і Михайло Брижак. Ці медіа продукти різні за тематикою та стилістикою, але однаково талановиті й суспільно важливі. Робота Анни Андрійко присвячена ранній поезії Лесі Українки, а Михайло Брижак створив надзвичайно важливий сюжет про Алею героїв у Полтаві. Тема захисників України особливо важлива в умовах широкомасштабної війни, тим паче що на часі постає завдання позиціонувати наше місто у контексті національно-визвольних змагань, а не поразки українців у Полтавській битві. Алея героїв відкрито демонструє тяглість національної боротьби за самостійну Україну.

Деканка факультету Оксана Кирильчук передала естафету виступів випускницям факультету, які своєї відданою учительською працею вже здобули визнання. Це Марина Тихоненко учитель української мови та літератури Кобеляцької територіальної громади та Аліна Логвиновська учитель української мови та літератури Хорольської територіальної громади.


Завершила зустріч студентка другого курсу Софія Шлапак, яка поділилися враженнями від року навчання в Полтавському національному університеті імені В.Г. Короленка. Її сподівання на цікаве студентське життя не тільки справдились – вони перевершили очікування.

Активна і талановита студентка емоційно прочитала вірш Бориса Гриньова «Україна», нагадавши учасникам літньої школи про зустрічі з талановитим вченим і поетом, який віднайшов слова віри та надії на краще майбутнє нашої країни, мови, освіти.