Відбулося відкриття нового сезону студентського кіноклубу #КіноСереда
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/10/foto-1-1.jpg)
Три роки поспіль студенти і викладачі кафедри журналістики організовують роботу студентського кіноклубу. У докарантинний період періодичні аудиторні зустрічі, що отримали назву #КіноСереда, передбачали самостійний вибір стрічок студентами, презентацію перед переглядом і обговорення після. У сезоні 2020-2021 навчального року #КіноСереда повертається в оновленому форматі. Організатори запрошують переглядати і обговорювати фільми онлайн.
Для залучення ширшої аудиторії студентського кіноклубу запропонована цікава інтерактивна опція: протягом тижня глядачі фотографуються під час кіносеансів, тегають кафедру журналістики на сторінці у Facebook та Instagram. Автори найкреативніших фото отримують брендовані подарунки. Цього разу авторкою переможного фото стала Валерія Крупченко
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/10/foto-2-1.jpg)
Відкривав новий сезон #КіноСереди один із найкращих українських документальних фільмів «Жива ватра» (2015 рік, режисер – Остап Костюк). Це історія про трьох чоловіків різних поколінь, які живуть в українських Карпатах. Настає весна й усі троє піднімаються в гори вслід за вівчарським покликанням, якому все важче слідувати в сучасному світі. Стрічку можна переглянути в платному доступі на платформі Takflix. Крім незабутніх кіновражень, глядачі мали змогу зробити дві важливі справи: підтримати український кінематограф і врятувати життя головного героя Івана Михайлюка, який потрапив у складну ситуацію і перебуває на лікуванні (благодійний внесок – 10 грн, які вираховуються з вартості перегляду).
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2020/10/foto-3-1.jpg)
28 жовтня відбулося обговорення фільму на платформі Zoom. Модерувала зустріч доцент кафедри журналістики Леся Лисенко. Учасники обговорили історію створення фільму, сюжет, роботу операторів, сценаристів, режисера, акцентували на особливостях кіномови документального фільму: представлення персонажів, робота з крупними планами, пейзажні зйомки.
Під час зустрічі учасники запланували фільм для наступної #КіноСереди (стрічка «Життя прекрасне» (1997, режисер Роберто Беніньї). Запрошуємо охочих переглянути фільм та взяти участь в обговоренні.