Програма Erasmus+ КА2 на факультеті філології та журналістики
Розвиток і поглиблення роботи із синхронізації освітньої роботи в університеті з рівнем закордонної освітньої галузі стали невід’ємною частиною роботи на окремих кафедрах і факультетах університету. Системне долучення викладацького складу до новітніх підходів у викладанні особливо важливо для тих кафедр, де викладання здійснюється іноземними мовами і де мультимовність є передумовою виконання навчальних задач.
Викладачка кафедри романо-германської філології Бардакова О.О. (в межах участі у програмі Erasmus+ КА2 «Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine`s Multilingual Education and European Integration») взяла участь у низці міжнародних вебінарів, що проводили фахівці університетів Оксфорд, Кембридж та університету Суррея, а також отримала відповідні сертифікати. Під час семінарів висвітлювались питання з тем CLIL та EMI – від школи до вищої освіти.
Аспекти і специфіка роботи CLIL та EMI були розкриті під час наступних вебінарів: 1) „Secondary school CLIL and EMI at University: some evidence from research in Italy“ (лектор Ernesto Macaro – University of Oxford); 2) „Teacher knowledge and competencies for effective CLIL in multilingual education settings“ (лектор Dee Rutgers – University of Cambridge); 3) „Do pre-sessional courses prepare students for their disciplinary studies?“ (лектор Doris Dippold & Marion Heron – University of Surrey).
Участь у таких заходах – перший крок для подальшої модифікації навчальних програм дисциплін та впровадження в навчальний процес.