25 травня 2022 року, у День філолога, Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області був проведений Всеукраїнський віртуальний арт-простір «Моя Україна – єдина та вільна», в якому об’єдналися слово і музика, творча атмосфера заради життя та перемоги!
З-поміж 200 учасників учнівської молоді закладів загальної середньої освіти, здобувачів освіти й представників закладів освіти, установ та організацій, які надають послуги у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої й вищої освіти з майже усіх регіонів України до участі у віртуальному арт-просторі долучились студенти і випускники факультету філології та журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка, студентський театр «Факультет-F», демонструючи свій патріотизм та активно концентруючи всю увагу на українській культурі, мові та історії.
Згуртувала всіх доцент кафедри української літератури, керівник і режисер студентського театру «Факультет-F» Ганна Радько. Беручи за епіграф слова циганської поетеси Папуші «До поезії треба сходитись,// Як до великого вогнища» і слова педагога із Павлиша, нашого славного випускника, учителя української мови та літератури Василя Олександровича Сухомлинського «Поетичне слово – еліксир для розвитку мозку дитини», виокремила твори Ліни Костенко, які і представили у арт-проєкті: фрагменти з історичного роману у віршах «Маруся Чурай» (Марина Тихоненко, гр. УМ-51) та поеми «Циганська муза»( студ. театр «Факультет-F»: Дар’я Панченко, гр. УФ(лт)-41; випускниця магістратури, учителька Полтавської ЗОШ I-III ступенів № 37 Лілія Солодка, режисер доцент Ганна Радько). Ще Ліля прочитала два власні вірші: «Я стала інша» та «Моя Україна». То ж Дипломи Міністерства освіти України та організаторів арт-проєкту – вияв поцінування та успіху.
Узяли участь в оголошеному творчому проєкті іще одна наша випускниця магістратури, учителька Харківської ЗОШ I-III ступенів Альона Глубока зі своїми учнями, а також студентка гр. Ж-12 Дар’я Жученя з віршем Сергія Жадана «Декому краще даються приголосні…» та Дарина Білашова, студентка групи У-11 з піснею Кузьми Скрябіна «Мовчати». Втілюємо у життя ще одну сентенцію В. О. Сухомлинського «Учити поетичної творчості треба не для того, щоб вирощувати юних поетів, а щоб облагородити кожне юне серце».
То ж місія учителя-словесника в тому, щоб розвивати розум і ошляхетнювати, облагороджувати серце і душу юного громадянина. Бо, як показує особливо наш нинішній воєнний час, духовність визначає поведінку людини.
Переглянути роботи учасників віртуального арт-простору можна за посиланням:
https://padlet.com/nmcptozpua2022/akv3ypurj3zq6eb7
Інформація розміщена на сайті Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області за посиланням:
Крім дипломів, одержали подячного листа від організаторів:
«Добрий день.
Щиро дякуємо за Вашу активну участь у віртуальному арт-просторі «Моя Україна – єдина та вільна». Війна – це боротьба за свою правду, це боротьба за збереження культури, національності, незалежності та суверенітету країни.
Творчість – це те, що нас єднає духовно, надихає на подвиги, добрі справи і на нашу спільну перемогу!
Українці талановиті! Ми могутні й міцні в своїй мові. Наше слово – наша сила! Разом до перемоги!
Дякуємо за співпрацю!»
З повагою,
Оксана Матяшева,
методист
Науково-методичного центру
професійно-технічної освіти
у Запорізькій області