Відбулася робоча нарада щодо підготовки до акредитації освітньо-професійної програми «Журналістики» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
13 березня 2023 р. відбулася зустріч ректорки Марини Гриньової з робочою групою з оновлення освітньо-професійної програми «Журналістика» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Стан підготовки акредитаційної справи обговорили викладачі кафедри журналістики й адміністрація університету: перший проректор Олексій Гура, очільниця факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук, начальник навчально-методичного відділу Дмитро Лобода, координаторка з питань ліцензування та акредитації Ірина Карапузова, завідувачка кафедри журналістики професорка Світлана Семенко, кандидатка наук із соціальних комунікацій (гарантка освітньо-професійної програми) доцентка Марина Свалова, доцентка кафедри Леся Лисенко, старша викладачка Оксана Зелік.
Професорка Марина Гриньова наголосила, що освітньо-професійна програма досить перспективна і затребувана на ринку освітніх послуг, вона корелює із стратегією і місією університету, має свою виразну специфіку та особливості освітньої діяльності. Ректорка відзначила різноаспектну медіаосвітню стратегію кафедри журналістики: освітні лекторії у школах і громадах, виступи на радіо і телебаченні, профорієнтаційні проєкти, реалізація грантових програм.
Очільниця факультету філології та журналістики доцентка Оксана Кирильчук ознайомила присутніх з концепцією освітньо-професійної програми. Оксана Борисівна запевнила, що на освітньо-професійній програмі створені всі умови для практичної підготовки журналістів, а співпраця із ЗМК дозволяє студентам протягом навчання ознайомитися із специфікою медіа різних типів.
Перший проректор Олексій Гура відзначив, що випускники бакалаврату продовжують навчання на магістерській програмі, їхню належну підготовку відзначають роботодавці і стейкголдери, які охоче запрошують студентів-старшокурсників і випускників на роботу.
Координаторка з питань ліцензування та акредитації Ірина Карапузова поінформувала про особливості самоаналізу ОП.
Начальник навчально-методичного відділу Дмитро Лобода наголосив, що кафедрі вдалося залучити до оновлення освітньої програми широке коло зовнішніх стейкголдерів, відзначив тісну співпрацю членів робочої групи з випускниками щодо розвитку освітньо-професійної програми, а також системну роботу кафедри із випускниками: майстер-класи, зустрічі, навчальні проєкти, воршопи, навчальні заняття в редакціях та ін.
Гарантка програми Марина Свалова наголосила, що ця освітньо-професійна програма оновлюється відповідно до запитів ринку праці і роботодавців, динамічних змін у суспільно-політичному житті. Також участь викладачів кафедри у міжнародному проєкті MultiEd сприяла уведенню в навчальний план нової дисципліни «Інфомедійна грамотність та критичне мислення». Цей курс здобувачі опановують англійською мовою.
У цілому учасники зібрання дійшли висновку про задовільний стан підготовки до акредитації освітньо-професійної програми «Журналістика» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.