Доцентка Тетяна Конєва нагороджена Подякою НАПН України

29 серпня 2024 року доцентку кафедри світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка Тетяну Конєву нагороджено Подякою Національної академії педагогічних наук України за «вагомий внесок у забезпечення наукових досліджень, сумлінну працю, зразкове виконання посадових обов`язків, високу професійну майстерність та з нагоди Дня незалежності України».  Факультет української філології та журналістики, кафедра світової літератури щиро вітають дорогу і шановану Тетяну Михайлівну із високою відзнакою! Маємо за честь працювати разом довгі роки!

Конєва Тетяна Михайлівна працює в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка понад сорок років. За роки роботи у навчальному закладі пройшла шлях від асистента до доцента кафедри світової літератури. Основу навчального навантаження Конєвої Т.М.  складають курси: «Історія зарубіжної літератури ХХ ст.», «Основні тенденції розвитку зарубіжної літератури ХХ-ХХІ ст.», «Типологічні зв`язки української та зарубіжної літератур».

Постійно працює над підвищенням свого наукового рівня. У 1990 році захистила кандидатську дисертацію, в 1993 р. їй присвоєно вчене звання доцента. Систематично проходить стажування у престижних вищих закладах України.

Розробляє перспективні напрямки сучасного літературознавства та методики викладання зарубіжної літератури в середніх та вищих навчальних закладах, бере активну участь у підготовці висококваліфікованих кадрів, культурно-просвітницькій діяльності.

Має понад 300 наукових і науково-методичних публікацій. Автор 12 підручників і посібників для загальноосвітніх закладів України із зарубіжної літератури (затверджені МОН України в 2000-2020 рр.), монографії «Типологічні сходження й контактні зв`язки української та зарубіжної літератур» (Полтава, 2021), навчально-методичних посібників «Нова західноєвропейська драма межі ХІХ-ХХ ст.» (Полтава, 2019), «Контактно-генетичні зв`язки й типологічні сходження української та зарубіжної літератур» (Полтава, 2022) та ін. Переможниця відкритих всеукраїнських конкурсів підручників із зарубіжної літератури із широким громадським  обговоренням 2013-2020 рр.

Конєва Т.М. неодноразово була головою журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського територіального відділення МАН України, членом журі міської премії імені В.Г. Короленка.

Конєва Т.М. виконує обов’язки куратора академічних груп. Під її керівництвом захищено понад 30 магістерських досліджень і багато курсових робіт, опубліковано понад 50 студентських наукових робіт у виданнях України.

Регулярно проводить зустрічі з учителями закладів середньої освіти України, читає для них  лекції, демонструє передові технології та методи навчання гуманітарних дисциплін, зокрема зарубіжної літератури. Виконує обов’язки відповідального секретаря міжнародних і всеукраїнських конференцій «Зарубіжні письменники і Україна», «Гоголівські читання», «Короленківські читання». Член редколегії видань, укладених за результатами конференцій. Член іноземної організації UKRAINIAN-JAPANESE SLAVONIC SOCIETY. Має чисельну кількість почесних грамот і подяк Полтавської обласної державної адміністрації (2018, 2022 рр.); Полтавської обласної ради (2017, 2019, 2021 рр.), Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка (2015, 2018, 2022).

Доцентка Конєва Т.М. вимоглива до себе, колег і студентів, користується великим авторитетом у колективі.

Сердечно вітаємо Вас, дорога Тетяно Михайлівно, з нагородою! Зичимо нових успіхів і здобутків!