Професорка Ольга Ніколенко провела методичний семінар за участі передових учителів України та магістрів-філологів

20 вересня 2024 року на факультеті української філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбувся (онлайн) всеукраїнський методичний семінар для вчителів зарубіжної літератури та інтегрованого курсу літератури (української та зарубіжної) та магістрів спеціальності 014.02 «Середня освіта (Мова та зарубіжна література (англійська))».

Організаторкою методичного семінару стала докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка, керівниця авторського колективу підручників із зарубіжної літератури та інтегрованого курсу літератури Ольга Ніколенко. У семінарі взяли участь співавтори підручників – доктор педагогічних наук, професор, заслужений учитель України, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Василь Шуляр, кандидат філологічних наук, доцент, завідувачка кафедри гуманітарної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Анна-Марія Богосвятська,  учителька-методистка зарубіжної літератури, української мови та літератури ЗЗСО № 17 м. Кам’янця-Подільського Наталія Рудніцька, учителька-методистка, заступниця директора гімназії № 7 м. Нікополя, керівниця фб-спільноти «Лінгвістичні смаколики» Олена Гвоздікова, учителька Маньківської гімназії Черкаської області, керівниця фб-спільноти «Літературний сад» Надія Базильська. У семінарі також взяли участь методистка і викладачка МОІППО Анна Пономаренко, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради Світлана Лівіцька,  директори шкіл, керівники методичних об’єднань, учителі з різних областей України (Львівської, Хмельницької, Полтавської, Київської, Миколаївської, Харківської, Херсонської Запорізької, Івано-Франківської та ін.). Усього – понад 40 педагогів.

Семінар тривав онлайн на базі Центру українсько-японської дружби «Sakura». Магістранти-філологи та вчителі мали змогу познайомитися із передовими технологіями викладання зарубіжної літератури та інтегрованого курсу літератури (української та зарубіжної). Під час семінару було обговорено стратегії сучасних підручників, а також особливості процесу їх апробації в закладах загальної середньої освіти.

Доктор педагогічних наук, професор, заслужений учитель України, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Василь Шуляр представив ґрунтовну доповідь про компетентнісні вправи та їх значення для формування інтелігентного читача/читачки. Він ознайомив магістрантів-філологів та вчителів із репозитарієм МОІППО та своїми монографіями для вчителів. Ця доповідь надихнула не тільки практиків, але й магістрантів – майбутніх учителів англійської мови та зарубіжної літератури.

Члени авторського колективу під керівництвом професорки Ольги Ніколенко й надалі будуть надавати вчительству всіляку допомогу. А молодь буде розвиватися і вчитися професії! Щиро дякуємо всім за участь! Далі буде.