Кафедра журналістики відкрила фотовиставку колеги-військовослужбовця ЗСУ Сергія Шебеліста
6 грудня 2024 року до Дня Збройних сил України на кафедрі журналістики відбулося урочисте відкриття фотовиставки доцента Сергія Шебеліста, який нині служить у ЗСУ. Для експозиція «Природа війни. Люди і пейзажі» організатори відібрали світлини 2022 р., зроблені на Полтавщині, Київщині, Донеччині.
Під час урочистостей ректорка Полтавського національного педагогічного університету Марина Гриньова нагородила Сергія Шебеліста почесним знаком «За особистий внесок у розбудову Університету».
Очільниця наголосила, що самовідданість доцента кафедри журналістики службі та внесок у розвиток Університету стали прикладом для усіх колег: «Завдяки Вашій праці, ідеям і підтримці ми можемо реалізувати важливі ініціативи, які допомагають зміцнювати наш навчальний заклад навіть у непростий для країни час».
У відповідь Сергій Шебеліст підкреслив, що ця нагорода належить не лише йому – це символ шани для всіх військових, які день за днем обороняють Україну: «Мої побратими – це ті люди, які своїми діями доводять, що захист рідної країни – це не просто обов’язок, а справа честі. Їхня мужність і сила надихають і мене, і мільйони українців».
Під час заходу традиційно до Дня Збройних сил України оголосили результати ІІІ Конкурсу відеопроєктів на патріотичну тематику «Звитяга», який присвячений пам’яті випускника Євгена Перепелиці, який загинув 17 травня 2022 р. під час ракетного обстрілу навчального центру ЗСУ в Десні. Результати конкурсу опубліковані на сайті університету.
У звернені до гостей деканка факультету українського філології та журналістики Оксана Кирильчук та завідувачка кафедри журналістики Світлана Семенко згадували світлу вдачу Євгена і наголосили на важливості формування культури пам’яті про героїв, які віддають найцінніше заради нашої свободи.
Для присутніх студентка-журналістка Поліна Баля виконала пісню «Оберіг» у авторському аранжуванні.
Метафорична назва фотовиставки “Природа війни. Люди і пейзажі” поєднує у собі контрасти війни і підкреслює її всеохопний вплив. Ведуча доцентка Леся Лисенко відзначила, що у кожному портреті можна побачити віддзеркалення зруйнованого пейзажу, а в кожному ландшафті — сліди людського страждання чи надії.
Ця виставка — не лише документування трагедії, але й послання про силу, що дозволяє відновлюватися навіть після найглибших ран. Вона нагадує нам про цінність кожної миті життя, кожної людини, і кожного куточка землі.
Своєрідним відкриттям виставки була віртуальна подорож фотоісторією Сергія Шебеліста «Природа війни. Люди і пейзажі».
Під час авторської екскурсії фотовиставкою відвідувачі почули історії створення світлин та мали можливість задати питання Сергію Шебелісту.