Діалоги про сучасну літературу і театр для учнів Наукового ліцею № 3 м. Полтави

15 січня 2025 року в Науково-методичному центрі якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури (директорка – професорка Ольга Ніколенко) відбувся діалоговий захід за участі викладачів кафедри світової літератури (доцентки  Ольги Орлової та доцентки Наталії Тарасової) Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та дев’ятикласників Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради. У заході взяли участь й педагоги – учитель англійської та французької мов, учитель-методист Оксана Мошенець, учитель англійської мови, спеціаліст першої категорії Ірина Віталіївна Юрченко, учитель української мови і літератури, учитель-методист Тетяна Балагура, учитель англійської мови, учитель-методист Світлана Гринь, учитель англійської мови, учитель-методист Лілія Кордюк.

Викладачі кафедри світової літератури підготували для гостей цікаву інформацію про сучасних письменників, твори яких вивчаються у старших класах ЗЗСО, а також про навчання і організацію культурної роботи на факультеті української філології та журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка.

Доцентка Ольга Орлова присвятила свій виступ знайомству учнів із популярними творами сучасних зарубіжних авторів, уведеними  до шкільної програми. Зворотним зв’язком була анкета, запропонована учням перед лекцією, зокрема про коло їхнього читання. Учні розповіли про свої улюблені твори, здебільшого – це фентезі або наукова фантастика. Декілька учнів назвали «Кораліну» Н. Геймана. Із творчості цього письменника розпочалася розповідь про сучасну літературу, яка поєднується з класичною літературою в програмах 8 та 9 класів загальноосвітніх закладів освіти. «Літературний міст у сьогодення» – називається цей розділ у модельних програмах із зарубіжної літератури (авт. Ольга Ніколенко та ін.). Учні з цікавістю відкривали нові для себе імена Юстейна Ґордера, Барбари Космовської, Йоуна Колфера, Сью Таунсенд, Гарпер Лі. Знайомство з творами, екранізаціями і окремими героями, яке відбулося в стінах ПНПУ імені В.Г. Короленка, можливо, вплине на вибір учнів, розширить коло їхнього читання, приведе у майбутньому до здобуття якісної філологічної освіти під керівництвом викладачів кафедри світової літератури та інших філологічних кафедр.

Доцентка Наталія Тарасова розповіла учням і вчителям про можливості навчання на факультеті української філології та журналістики: про спеціальності, освітні програми, види  і форми навчальної діяльності, терміни здобуття філологічних спеціальностей. Також Наталія Іванівна  ознайомила гостей зі специфікою кафедр, які функціонують на факультеті, ілюструючи інформацію яскравими фото та відеоматеріалами.

Неабиякий інтерес викликало в учнів знайомство з роботою студентського театру «Глобус», лауреата Короленківської премії, який функціонує в університеті з 1994 року під незмінним керівництвом доцентки  кафедри світової літератури Наталії Тарасової. Школярі дізналися, що за час діяльності студентського театру в його репертуарі було чимало чудових інсценізацій творів Р. Бернса, Г. Андерсена, Б. Шоу, О. Бомарше, Ч. Діккенса, О. Вайльда, В. Шекспіра, М. Метерлінка, Е. Гофмана, М. Гоголя, І. Франка, Лесі Українки, В. Винниченка, О. Кобилянської та ін.

Традиційним на факультеті української філології та журналістики є проведення щорічного Шекспірівського фестивалю «Життя – це вічна гра», в якому студенти – і головні діючі особи, і постановники, і сценаристи, і танцюристи, і співаки, і поети…

Доброю традицією в ПНПУ імені В.Г. Короленка стало проведення театралізованого свята для дітей «Короленківська ялинка». Щороку перед Різдвяними канікулами студенти-актори перетворюються на персонажів казок і діляться часточкою магії та дива з усіма, хто відвідує це захопливе дійство.

Студенти-актори за будь-яких умов залишаються на сцені, працюють, творять. Практично всі костюми та декорації до вистав виготовляються учасниками постановок самотужки, що відкриває широкий простір для фантазії, творчої уяви, дає роботу розумним, талановитим головам та вмілим і працьовитим рукам. У театрі панує дружня атмосфера, адже в його складі – однодумці, друзі, справжні любителі та поціновувачі прекрасного. У виставах студентського театру «Глобус» звучать різні мови: українська, англійська, німецька, японська та ін. До перегляду запрошуються як студенти факультету української філології та журналістики, університету, так і молодь Полтавщини.

Гості Науково-методичному центрі якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури із задоволенням переглянули відеоролики уривків зі спектаклів театру «Глобус», танцювальні номери акторів театру, художнє виконання віршів і пісень.

Ласкаво просимо на навчання в ПНПУ імені В.Г. Короленка! Вам відкриється захопливий світ мови, літератури і театру!

You may also like...