Студенти-журналісти обговорили публіцистику лавреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Павла Казаріна
19 лютого 2025 р. спільнота факультету української філології та журналістики зібралася на засідання студентського читацького клубу, який модерує кафедра журналістики.

Цього разу предметом розмови стала публіцистика воєнного часу Павла Казаріна. 9 березня оголосили лавреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, у номінації «Публіцистика й журналістика» перемогу здобув журналіст, сержант Збройних сил України Павло Казарін.

Він відомий як ведучий ранкового шоу на телеканалі ICTV «Ранок у великому місті», суспільно-політичного ток-шоу «Зворотний відлік» на Суспільному телебаченні UA: Перший, автор та ведучий проєкту «Грані правди» на телеканалі «24», ведучий програми «Подвійні стандарти» на Радіо НВ й оглядач українського бюро Радіо Свобода. Павло Казарін у 2020 р. став лауреатом Премії імені Георгія Гонгадзе, його книга «Дикий Захід Східної Європи» отримала відзнаку «Книга року ВВС–2022», Спеціальну відзнаку Капітули Премії імені Юрія Шевельова та увійшла до короткого списку Шевченківської премії 2023 р. у номінації «Публіцистика, журналістика».

Засідання студентського читацького клубу кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка мають на меті формувати культуру читання, популяризувати твори сучасної і класичної літератури, публіцистики, формувати навколо обговорення книжок тісне ком’юніті, спільноту, об’єднану цінностями.
На початку зустрічі до учасників заходу звернулася деканка факультету української філології та журналістики, активна учасниця читацького клубу Оксана Кирильчук. Оксана Борисівна наголосила, що читацький клуб має унікальну здатність об’єднувати учасників й інтелектуально, й емоційно.


Завідувачка кафедри журналістики Світлана Семенко ознайомила з історією Шевченківської премії, наголосила, що переможців у галузі журналістики і публіцистики визначають з 1977 р., коротко охарактеризувала творчий доробок переможців останніх років. Доцентка кафедри журналістики Марина Свалова розповіла про інтригу (не)жанру авторської колонки, аби дати ключі-підказки до аналізу текстів публіциста, старша викладачка кафедри Оксана Зелік представила аудиторії короткий огляд різноаспектної журналістської діяльності цьогорічного лавреата.

Учасники зібрання креативно підійшли до обговорення публіцистики Павла Казаріна: готували презентації, короткі огляди, застосовували різні методики аналізу текстів. Але найголовніше – читання й обговорення стало досвідом, який об’єднав людей різних світоглядів йінтересів. Студенти-журналісти ділилися, які творчі знахідки Павла Казаріна їм особливо заімпонували, відзначали глибоку ерудицію автора, його вміння залучати широкі культурні контексти, майстерність іронізувати, а подекуди й провокувати читача.

Всі учасники зустрічі висловили сподівання, що колись Павло Казарін особисто долучиться до Студентського читацького клубу, а поки що комунікуємо з автором через тексти. Слідкуйте за нашими оголошеннями і долучайтеся до обговорень важливих і цікавих творів.