Відбулося розширене засідання робочих груп зі створення/оновлення освітньо-професійних програм для підготовки бакалаврів і магістрів за спеціальністю С7 Журналістика
24 червня 2025 р. на факультеті української філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка у змішаному форматі відбулося розширене засідання робочих груп зі створення/оновлення освітньо-професійних програм «Журналістика» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

У заході взяли участь деканка факультету української філології та журналістики доцентка Оксана Кирильчук, завідувачка кафедри журналістики професорка Світлана Семенко (гарантка ОП «Журналістика» другого (магістерського) рівня), доцентка Марина Свалова (гарантка ОП «Журналістика» першого (бакалаврського) рівня), доцентка Леся Лисенко, старша викладачка Оксана Зелік, члени робочих груп: директорка департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної військової адміністрації Вікторія Пилипенко, головна редакторка онлайн-видання «ЗМІСТ» Анастасія Чайковська, начальник групи комунікацій в/ч А3384 майор Євген Ракіта, головна редакторка онлайн-видання «Полтавська хвиля» Валерія Литвин, здобувачки освіти першого (бакалаврського) рівня Анна Біда й Валерія Малік, здобувачка освіти другого (магістерського) рівня Юлія Харченко.

Як стейкголдерки до засідання долучилися директорка медіа «Вісті Плюс» Юлія Шабля й журналістка видання «Полтавська Думка» Євгенія Мазниця.
Деканка факультету української філології та журналістики Оксана Кирильчук зазначила, що освітні прогарми бакалаврського й магістерського рівнів ураховують всі вимоги професійного та освітнього стандартів, а також побажання стейкголдерів і здобувачів освіти.

Гарантки представили освітні компоненти циклу професійної підготовки відповідно до їхньої логічної послідовності, охарактеризували мету й завдання навчальних і виробничих практик, окреслили концепцію взаємодії зі стейкголдерами-випускниками на 2025–2026 н.р.
Вікторія Пилипенко, випускниця магістерської програми, відзначила важливість фокусу ОП «Журналістика» другого (магістерського) рівня, що спрямований на підготовку фахівців для медіа територіальних громад в період воєнного стану.
Євген Ракіта, випускник магістерської програми, проаналізував проєкти ОП, відзначивши як позитивні моменти практичну спрямованість програм і орієнтацію на роботу в медіа громад. Щодо співпраці кафедри з групою комунікацій 18 окремої бригади армійської авіації імені Ігоря Сікорського запропонував організувати серію тренінгів для студентів третього, четвертого і пʼятого курсів.
Анастасія Чайковська, випускниця бакалаврської та магістерської програм, наголосила на важливості розуміння медійниками особливостей аудиторії соціальних мереж, тому порекомендувала ввести відповідні тематичні модулі в освітні компоненти бакалаврської програми. Запропонувала організувати цикл гостьових лекцій від журналістів онлайн-видання «ЗМІСТ».

Валерія Литвин, випускниця бакалаврської та магістерської програм, зауважила важливість у магістерській освітній програмі таких освітніх компонент: «Комунікаційні стратегії», «Візуальні комунікації», «Журналістська діяльність в умовах цифрових трансформацій», «Стратегії розвитку журналістики», які сприяють якісній підготовці фахівця, затребуваного на ринку праці.
Євгенія Мазниця, випускниця бакалаврської та магістерської програм, запропонувала співпрацювати з кафедрою таким чином, щоб майбутні медійники набували досвіду роботи з різноманітними базами даних, реєстрами тощо.
Юлія Шабля відзначила позитивну й актуальну для сучасного медіасередовища тенденцію: увиразнення комунікаційного спрямування магістерської програми, що відображається в освітній компоненті «Комунікаційна стратегія». Стейкголдерка запропонувала розробити вибіркову дисципліну «Стратегічні комунікації» (за галузями).
Анна Біда й Валерія Малік позитивно оцінили проєкт ОП бакалаврського рівня. Юлія Харченко відзначила важливість включення до освітньої програми виробничої практики з комунікаційного стратегування, що є важливим для сучасного медійника.
Кафедра висловлює подяку всім учасницям та учасникам засідання за підтримку освітньо-професійних програм і сподівається на подальшу співпрацю.