Відкрита онлайн-лекція: опера для філологів
В рамках Тижня факультету філології та журналістики відбулася відкрита публічна Zoom-лекція «Прекрасна епоха опери. Чи ні?» викладача кафедри романо-германської філології Богдана Сторохи, присвячена бароковій опері XVII – XVIII століть. Тема лекції є контекстною до курсу «Розвиток та історія інтелектуальних ідей ХХ – ХХІ століть», що викладається для студентів факультету філології та журналістики.
Матеріалом лекції став широкий контекст виникнення оперного мистецтва в Європі, від «винайдення» образу покровительки музики, святої Цецилії, і до появи взірців барокового оперного мистецтва – опер Клаудіо Монтеверді, Крістофа Віллібальда Глюка, Георга Фрідріха Генделя, Леонардо Вінчі та Ніколи Порпори. Увагою не був обійдений також центральний автор лібрето XVIII століття Пьєтро Метастазіо. Учасники заходу не лише прослухали короткий курс з естетики оперного мистецтва, але й з змогли насолодитися звучанням яскравих фрагментів музичних шедеврів.
Лекція викликала велике зацікавлення, до участі долучилися викладачі та студенти факультету філології та журналістики, а також колеги з університетів інших міст України, Києва, Дніпра, Миколаєва. Бажаючі ознайомитися з лекцією можуть переглянути її на інформаційній сторінці викладача в Системs дистанційного навчання Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка (Moodle).