Студентам педагогічного університету розповіли про неприпустимість різних форм агресивної поведінки
8 квітня 2021 р. на психолого-педагогічному факультеті й факультеті філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася онлайн-лекція головної спеціалістки відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Полтавській області майорки поліції Поліни Ларіної зі студентами. Захід присвятили профілактиці різних форм цькування, котрі мають місце в освітньому середовищі.
«Ми зібралися сьогодні, аби обговорити проблеми, які хвилюють не лише педагогів, а й усе суспільство», – наголосила на початку зустрічі професорка Наталія Сулаєва.
Поліна Ларіна зазначила, що терміни «булінг», «мобінг», «харасмент» і «аб’юз» раніше функціонували переважно в міжнародній практиці й використовувалися в юридичній психології та кримінології, але нині вони стали актуальними для українських реалій і вже застосовуються у національному законодавстві.
«Ми зі слів перейшли до правової норми. Така ганебна поведінка не просто наражається на суспільний осуд, а й передбачає відповідальність юридичного характеру», – зауважила майорка поліції, звертаючись до університетської молоді.
Доволі поширеним в освітньому середовищі є булінг, або цькування, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психологічному або фізичному здоров’ю потерпілого. До повноліття відповідальність за це несуть батьки, а після 16 років – сама особа, котра вчинила неправомірні дії.
За відсутності профілактичних заходів у ранньому віці агресивна поведінка може переростати в більш активні форми. Саме тому цій темі освітяни й поліція приділяють особливу увагу. У ПНПУ імені В. Г. Короленка подібні просвітницькі заходи планують організовувати систематично.