Професорка Ольга Ніколенко взяла участь у XV Міжнародній конференції Інституту Л.М. Монтгомері в Канаді
Докторка філологічних наук професорка завідувачка кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Ольга Ніколенко взяла участь у роботі XV Міжнародної конференції “L.M. Montgomery and Re-vision”, організованої Інститутом Л.М. Монтгомері (о. Принца Едварда, Канада).
Організаційний комітет конференції очолили: Lesley Clement (Co-chair), Alan MacEachern (Co-chair), Kate Scarth, Philip Smith, Elizabeth Rollins Epperly, Ross Dwyer (Conference Coordinator). Захід був організований під особистим патронатом Її Високості Принцеси Takamado (Японія).
У зібранні взяли участь представники 18 країн: Австралія, Австрія, Бразилія, Канада, Фінляндія, Індія, Ірландія, Італія, Японія, Норвегія, Польща, Королівство Саудівська Аравія, Словакія, Швеція, Південно-Африканська Республіка, Україна, Велика Британія, США.
На урочистому відкритті конференції з вітальним словом до учасників звернулися співорганізатори конференції Dr. Lesley Clement та Dr. Alan MacEachern, які побажали доповідачам позитивних вражень і плідної наукової роботи. Голова Комітету LMMI Dr. Philip Smith висловив вдячність доповідачам із різних країн, які долучилися до роботи конференції онлайн та офлайн. Віце-президент Університету Острова Принца Едварда із навчальної та наукової роботи Dr. Greg Naterer підкреслив важливе значення гуманітарних наук для міжкультурного й міжнаціонального порозуміння.
Міжнародна конференція тривала 5 днів – з 22 по 26 червня 2022 р. Під час пленарних і секційних засідань були представлені й обговорені доповіді щодо різних аспектів спадщини видатної канадської письменниці Люсі Мод Монтгомері та її наукового й культурного осмислення в сучасний період.
26 червня 2022 року відбулося останнє пленарне засідання XV Міжнародної конференції “L.M. Montgomery and Re-vision” під головуванням Donald Moses (Robertson Library) з Університету Острова Принца Едварда (Канада). На цьому підсумковому пленарному засіданні було представлено три доповіді науковців із Ірландії (Allison McBain Hudson, Університет м. Дубліна), України (Ольга Ніколенко, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка), США (Emily Woster, Університет Міннесоти).
Доповідь Allison McBain Hudson була присвячена речовому світу трилогії «Емілі» Л.М. Монтгомері.
Emily Woster представила новий проєкт віртуальної виставки, присвяченої першому рукопису роману «Енн із Зелених Дахів» Л.М. Монтгомері. Виставка організована у партнерстві Confederation Centre Art Gallery (CCAG), L.M. Montgomery Institute (LMMI) та Robertson Library (Університет Острова Принца Едварда).
Професорка Ольга Ніколенко у своїй доповіді на тему «Форми інтертексту в романі «Енн із Зелених Дахів» Л.М. Монтгомері» визначила різноманіття інтертекстуальних зв’язків твору і детально розкрила специфіку біблійного інтертексту і роману мисткині, експліцитні й імпліцитні форми інтертексту, роль біблійних архетипів (жертва, янгол, Мадонна) і концептів (любов, радість) у динаміці образу головної героїні.
Ольга Ніколенко також висловила глибоку вдячність уряду і громадянам Канади та всього світу за підтримку України під час боротьби зі збройною агресією. Вона зауважила: «В Україні наші учні вивчають канадську літературу і школі, зокрема творчість Е. Сетона-Томпсона і Л.М. Монтгомері. Ми маємо особливий предмет – «Зарубіжна література», який прилучає українських дітей до найкращих книжок світу. Творчість Л.М. Монтгомері нагадує про те, що любов і людяність є смислом світу і основою життя».
Інститут Л.М. Монтгомері (L.M. Montgomery Institute) функціонує на базі Університету Острова Принца Едварда (University of Prince Edward Island) в Канаді з 1993 року і об’єднує науковців, котрі досліджують різноманітні аспекти життя і творчості письменниці Люсі Мод Монтгомері (1874-1942), яку в Канаді вважають національною спадщиною.
У день відкриття XV Міжнародної конференції “L.M. Montgomery and Re-vision” 22 червня 2022 р. університети Канади, серед яких і Університет Острова Принца Едварда, взяли участь в інтерактивній онлайн-зустрічі із Президентом України Володимиром Зеленським, який наголосив: «Сьогодні ми боремося за майбутнє наших дітей і онуків, за можливість будувати нову країну… Ми здолаємо всі перешкоди за вільне й демократичне майбутнє. Ви не повинні дати світові забути про війну в Україні!».