Відбувся білатеральний брифінг короленківців із проєктним офіцером Європейської комісії за міжнародним проєктом Erasmus+ КА2
17 лютого 2023 року відбувся білатеральний онлайн-брифінг короленківців і Lucia Giannini, проєктного офіцера виконавчої агенції з питань освіти, культури й аудіовізуальних засобів (EACEA) Європейської комісії. На заході були обговорені важливі етапи реалізації проєкту, початок якого припадає на 1 березня 2023 року. Цьогоріч Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленко очолить консорціум українських університетів-партнерів за міжнародним проєктом Еразмус + КА 2 – Розвиток потенціалу університетів “Bringing Opportunities and Organizational Success To Small Local Universities in Ukraine” (BOOST) та вперше стане національним координатром міжнародного проєкту. У заході взяли участь представники Тартуського університету – Олександра Головко (координатор проєкту), Egle Rummel la Costa (адміністратор міжнародних проєктів), координаторка міжнародних проєктів Еразмус+ Національного офісу Еразмус+ в Україні Світлана Шитікова та короленківці: проректор з наукової роботи Василь Фазан, деканка факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук, начальник навчально-методичного відділу Дмитро Лобода, очільниця відділу інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків Ірина Когут, викладачі кафедри англійської та німецької філології – доктор філологічних наук Марина Зуєнко (завідувачка кафедри), кандидати філологічних наук Ірина Тимінська, Руслана Шрамко, Михайло Рахно.
Напередодні брифінгу з проєктним офіцером, 16 лютого 2023 року, відбулася зустріч з координаторкою проєкту від Тартуського університету Олександрою Головко. 6-7 лютого 2023 року короленківці взяли участь у дводенних онлайн-тренінгах для національних координаторів від Європейської комісії, які проходили в Брюсселі, для університетів-переможців 2023 року. Приємно, що цьогоріч, ПНПУ став одним із тринадцяти університетів України, який отримав почесне право стати національним координатором.
Проректор з наукової роботи Василь Фазан під час зустрічі наголосив на важливості й актуальності проєкту, адже він спрямований на підвищення цифрової компетентності викладачів в умовах змішаного навчання. Під час обговорення деталей проєкту координаторка Національного офісу Еразмус+ в Україні Світлана Шитікова повідомила про необхідність трансформації й розбудови регіональних університетів, їх употужнення за рахунок міжнародної співпраці та грантів. Координаторка проєкту з Тартуського університету Олександра Головко зазначила, що одним із завдань проєкту є ознайомлення регіональних університетів-партнерів з процедурою написання гранту, і, власне, спільна подача гранту від університетів-партнерів по завершенню проєкту з урахуванням новочасних викликів для вищої школи.
Успішна реалізація Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Королнека міжнародного проєкта Еразмус+ КА2 «Розвиток потенціалу підготовки вчителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України» дозволила відкрити шляхи до нових обріїв міжнародної співпраці. До проєктної групи з реалізації проєкту в ПНПУ входять викладачі кафедри англійської та німецької філології, члени Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури ПНПУ імені В. Г. Короленка. Проєкт реалізуватиметься на факультеті філології та журналістики і факультеті комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки. Сума гранту складає 400 000 євро.
Попереду в проєктної групи чимало завдань: організація kick-off meeting, подальші тренінги в Естонії, Польщі, Словенії. Уже найближчим часом короленківці зустрінуться з колегами з Тартуського університету (Естонія) (координатор), Приморського університету (Словенія), Державного університету прикладних наук (Польща), Міністерства освіти і науки України, Донбаської національної академії будівництва і архітектури (Івано-Франківськ), Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б. Хмельницького (Запоріжжя), Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, Мукачівського державного університету. Тримаймо міжнародний гуманітарний фронт разом!