Кафедрами англійської та німецької філології і романо-германської філології спільно з Університетом Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін (Франція) реалізовано міжнародний освітній проєкт «Література і кінематограф»
Міжнародний освітній проєкт «Література і кінематограф», присвячений вивченню студентами екранізацій художніх творів, було реалізовано у період з 7 березня по 11 квітня 2023 року в рамках співпраці Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка і Університету Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін (Франція).
Проєкт було започатковано професором Університету Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін і Почесним професором ПНПУ імені В. Г. Короленка Яном Бормом, завідувачкою кафедри англійської та німецької філології доценткою Мариною Зуєнко та доценткою цієї кафедри Тетяною Луньовою. Потужну підтримку для реалізації проєкту надала очільниця факультету філології та журналістики доцентка Оксана Кирильчук.
У розробці та реалізації проєкту взяли участь викладачі Університету Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін професор Ян Борм і професорка Джоанна Кодзік і викладачі ПНПУ імені В. Г. Короленка завідувачка кафедри англійської та німецької філології доцентка Марина Зуєнко, доцентка цієї цієї ж кафедри Тетяна Луньова, завідувач кафедри романо-германської філології доцент Богдан Стороха. Також до розробки освітніх матеріалів для семінарів долучилася доцентка кафедри англійської та німецької філології Ірина Тимінська. Доцентки кафедри англійської та німецької філології Валентина Воскобойник і Вікторія Кравченко надавали допомогу студентам ПНПУ імені В. Г. Короленка в підготовці до інтерактивних занять і також взяли участь у семінарах.
2-годинні інтерактивні семінари в рамках проєкту «Література і кінематограф» відбувалися щовівторка англійською мовою з використанням платформи Zoom:
7 березня 2023 року: французько-український колектив викладачів у повному складі провів вступний інтерактивний семінар, який включав знайомство учасників та огляд тем, обраних для аналізу й обговорення;
14 березня 2023 року: доцентки Марина Зуєнко і Тетяна Луньова – фільм «Питання життя і смерті» (1946);
21 березня 2023 року: професорка Джоанна Кодзік – фільм «Місія» (1986 р.);
28 березня 2023 року: доцентка Тетяна Луньова – фільм «Тіні забутих предків» (1964 р.);
4 квітня 2023 року: професор Ян Борм – фільм «На Чорному пагорбі» (1987 р.);
11 квітня 2023 року: доцент Богдан Стороха, доцентки Марина Зуєнко і Тетяна Луньова – фільм «Терпіння (за Зебальдом)» (2012).
У своїх відгуках студенти обох вишів високо оцінили проведені семінари, відзначивши актуальність тем і різноманітність інтерактивних завдань.