У Суспільному центрі Tokiwa(місто Сайтама, Японія) відбулася публічна лекція про Україну за участі професорки Ольги Ніколенко
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/Фото-01.png)
1 березня 2024 в Суспільному центрі Tokiwa (місто Сайтама, префектура Сайтама, Японія) відбулася публічна лекція для японської громадськості на тему «Сила мистецтва в екстраординарному житті».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/Фото-02.png)
Організаторка заходу – працівниця міста Сайтама Akiko Soma, організатор і перекладач – Dean & Professor Susumu Nonaka, лекторка – докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Ольга Ніколенко.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/Фото-03.png)
Перед початком лекції слухачам була представлена українська народна казка «Рукавичка» японською мовою.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/Фото-04.png)
Потім професорка Ольга Ніколенко прочитала лекцію (англійською мовою, переклад японською мовою здійснив Dean & Professor Susumu Nonaka). Представники японської громадськості мали можливість дізнатися про давню й сучасну історію України та її шлях до свободи й незалежності, а також про особливості літературної освіти в Україні, роль мистецтва у надскладний час.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/Фото-05.png)
У Суспільному центрі Tokiwa було розгорнуто виставку малюнків українських учнів – учасників всеукраїнського творчого конкурсу для дітей «Час, у якому ми живемо» (організатор конкурсу – всеукраїнський журнал «Зарубіжна література в школах України», головний редактор і видавець – Дмитро Лебедь).
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2024/03/Фото-06.png)
Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка і особисто ректорка Марина Гриньова висловлюють глибоку вдячність уряду Японії та японському народу за допомогу Україні в надскладний час! Щиро дякуємо працівниці міста Сайтама Akiko Soma, Dean & Professor Susumu Nonaka, професорці Ользі Ніколенко за створення культурної події на підтримку України в Суспільному центрі Tokiwa (місто Сайтама, префектура Сайтама, Японія)!