Кафедра української літератури й бібліотека імені М. А. Жовтобрюха провели методично-бібліографічний семінар для студентів-практикантів

26 листопада 2024 р. кафедра української літератури й бібліотека імені М. А. Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка провели семінар «Методична філологічна періодика на допомогу практикантові й учителеві-словеснику» для студентів 3 і 4 курсу факультету української філології та журналістики – здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014.01 Середня освіта (Українська мова і література).  

Зініціювала й модерувала захід старша викладачка кафедри української літератури Галина Білик. Програма семінару передбачала: 1) висвітлення поняття методичної філологічної періодики; ознайомлення з типовими вітчизняними виданнями для вчителів української мови та літератури, історією їхнього функціювання; закцентування практичної цінності фахової методичної періодики для професійного становлення й ефективної діяльності педагогів-словесників в умовах НУШ (доповідачка Г. Білик); 2) презентацію методично-філологічного періодичного ресурсу з книгозбірні університету (доповідачка С. Тіткова); 3) практикум – роботу студентів із джерелами. Учасниками заходу були студенти груп У‑31, У(а)-32, У(н)-33 (авдиторно), У(а)-41, У(н)-42, У(н)-43, У(з)-31, У(з)-41 (дистанційно), які нині проходять  пропедевтичну навчальну практику, пропедевтичну навчальну практику з першої предметної спеціальності, виробничу педагогічну практику з першої предметної спеціальності в ЗЗСО. До роботи семінару долучилися завідувачка кафедри української літератури Віра Мелешко й викладачі-методисти; директорка бібліотеки імені М. А. Жовтобрюха Валентина Орєхова та її співробітники; студенти груп У-21, УФ-21, УФ-41 факультету української філології та журналістики.

У своєму виступі Галина Білик окреслила суть, типологію, проблематику, значущість методичної періодики для словесника-україніста, розповіла про видання «Дивослово. Українська мова й література в навчальних закладах», «Українська мова і література в школі», «Урок Української», «Українська мова і література в школах України», «Українська література в загальноосвітній школі», «Вивчаємо українську мову та літературу», «Українська мова та література», полтавські журнали «Постметодика», «Імідж сучасного педагога», інші нові наукові електронні медіа з філологічно-методичною компонентою, зорієнтувала студентів щодо можливості доступу до їхніх матеріалів на сайтах НБУВ, видавничих організацій тощо й публікаційної співпраці.

Завідувачка сектору абонементів наукової та навчальної літератури відділу обслуговування бібліотеки Світлана Тіткова ознайомила присутніх із методичною філологічною періодикою, наявною у фондах книгозбірні, зауважила, що в наші дні вона мало поповнюється через припинення виходу у світ основної маси таких видань; також представила розлогу виставку збірників методичних матеріалів, посібників, підручників тощо, які стануть у нагоді практикантам і вчителям української мови й літератури.

Учасники заходу обговорили низку проблемних питань; відзначили важливість набутих знань для навчальної, дослідницької, педагогічної діяльності; переглянули виставку друкованої продукції і спланували свою роботу з нею.

Семінар став відповіддю на навчальний запит здобувачів освіти; за його підсумком студенти отримають сертифікати про підвищення кваліфікації й формування фахових компетентностей.

You may also like...