На факультеті української філології та журналістики презентували книгу Артема Нестеренка

12 грудня 2024 року на факультеті української філології та журналістики презентували книгу «Непідробна сила» письменника-краянина Артема Нестеренка. Уродженець древнього Зінькова, нині – мешканець молодих Горішніх Плавнях, прийшов до читацької авдиторії (а це – студенти ПНПУ імені В. Г. Короленка, учні ліцею № 14 «Здоров’я» Полтавської міської ради, викладачі та працівники бібліотеки Університету, мешканці Полтавської громади), щоб розкрити їй іронічно-драматичний дискурс своєї смислової лірики про згубність загравання з «русскім міром». Книгою та роздумами під час її презентації автор прагнув з’ясувати, як ми можемо протистояти відкритій агресії сусідньої рашистської недодержави.

До творення «Непідробної сили» письменник прийшов унаслідок глибокого студіювання історії України, прагнення віднайти першопричини сьогоднішньої ситуації.

Модераторка дійства – доцент кафедри української літератури Віра Мелешко літературно-критично оглянула дебютний твір А. Нестеренка. Вона акцентувала важливість художніх висновків, здійснених автором у «Непідробній силі».

Презентована книга – то своєрідна об’єктивно-суб’єктивна художня версія «перевідкритого наново нашого минулого» (твердження А. Нестеренка).

А. Нестеренко під час розлогого виступу вмотивував зв’язок між частинами-розділами книги, аргументував думку про те, що події сьогодення закорінені в нашій драматичній національній історії.

Поетичні думки письменника суголосні переконанням нашого студентства:

Волелюбні, гордовиті –

Українці міцно збиті.

І не пнулися в неволю,

А чинили власну волю.

Українці… той народ

Мав прихильність до свобод.

З подячним словом до поета звернулася декан факультету української філології та журналістики Оксана Кирильчук.

«Україно, будь здорова!» – кажемо ми услід за автором «Непідробної сили». Так само підтримуємо його думку-висновок про те, що наша Батьківщина – то край«чеснотами багатий. / Хто б і що не говоривгоді кращого шукати / (сам би двічі ще прожив)…».

Після завершення дійства вчителька української мови та літератури ліцею № 14 «Здоров’я» Алла Тарасевич і заступник директора цього закладу Наталія Федчун (до речі, обидві випускниці Полтавського педагогічного) подякували організаторам літературної презентації за їх виховну та просвітню спрямованість.

You may also like...