Професорка Світлана Семенко прочитала лекцію для студентів-журналістів Одеського національного політехнічного університету
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/10/IMG_20211007_114723-1024x861.jpg)
6 жовтня 2021 р. завідувачка кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Світлана Семенко прочитала лекцію «Журнал “Рідний край” – перше легальне українське видання початку ХХ століття» в онлайн-форматі для студентів першого курсу спеціальності 061 Журналістика Одеського національного політехнічного університету.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/10/5-1024x506.png)
Лекція відбулася в рамках укладеного договору про співпрацю між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка й Одеським національним політехнічним університетом.
Під час лекції-презентації Світлана Семенко ознайомила майбутніх журналістів із історико-культурними умовами розвитку української преси в перші десятиріччя ХХ століття на Наддніпрянщині, виокремила основні перешкоди на шляху розвитку молодої української журналістики.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/10/9-1024x494.png)
Лекторка окреслила програмові принципи роботи редакції журналу, ознайомила із проблематикою й архітектонікою «Рідного краю». Особливий акцент при характеристиці змістового наповнення було зроблено й на «одеській» сторінці часопису.
Значне зацікавлення у студентів викликало питання про журналістську та громадську діяльність редакторів і видавців журналу Григорія Маркевича, Грицька Коваленка, Миколи Дмитрієва, Олени Пчілки.
Лекторка ознайомила слухачів із функціонуванням відродженого у 1999 році в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка альманахом «Рідний край».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/10/18-1024x476.png)
Наприкінці лекції професорка кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій Надія Баландіна подякувала доповідачці за ґрунтовне висвітлення функціонування одного із знакових українських видань початку ХХ століття й висловила сподівання на подальшу співпрацю ПНПУ імені В. Г. Короленка й ОНПУ.