Кафедра української мови взяла участь у міжнародному симпозіумі «Українська освіта за кордоном: місія та візія»

21 березня 2025 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся симпозіум «Українська освіта за кордоном: місія та візія», зорганізований Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК).

Участь у важливій для української освітньої спільноти події взяли 266 осіб із 30 країн світу та України. До роботи симпозіуму долучилися й викладачі кафедри української мови Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка та здобувачі спеціальности А4.01 Середня освіта (Українська мова і література).


Основна увага учасників симпозіуму була прикута до проблем українознавчих суботніх та недільних шкіл Європи, адже головне завдання українського шкільництва за кордоном – збереження національної ідентичности молодого покоління, що було змушене покинути нашу державу через повномасштабну російську агресію.


Науковці МІОКу презентували широкому загалу результати дослідження «Українські суботні і недільні школи в Європі: відповіді на виклики війни», у якому наголосили передусім на проблемах рідномовної освіти на закордонні, зокрема особливостях організації освітнього процесу, навчально-методичного забезпечення відповідних українознавчих студій.

Цінними виявилися спостереження щодо культурних та психологічних бар’єрів, які постають перед дітьми діаспори / трудових мігрантів / вимушених воєнних мігрантів, необхідности пошуку дієвих шляхів протидії «русскому міру» в українських школах Європи.


Насамкінець відбулася панельна дискусія, спікери якої сфокусували увагу на важливості вивчення української мови як «форпосту збереження та зміцнення української національної тотожності серед дітей-українців закордоння», а також на ключовій ролі українського суспільства загалом та національної освіти зокрема в деколонізаційних процесах як в Україні, так і за її межами.

Кафедра української мови Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка щиро дякує організаторам симпозіуму за можливість долучитися до обговорення актуальних питань українського освітньо-наукового сьогодення!