04 квітня 2025 року відбувся майстер-клас «Як провести цікаво сучасний урок з української мови?»

04 квітня 2025 року в навчально-науковій лабораторії «Лінгвістичний центр» кафедри української мови учителька української мови та літератури Попівської гімназії № 2 Карлівської міської ради Тамара Василівна Гарбовська запропонувала надзвичайно  інформативну майстерку «Як провести цікаво сучасний урок з української мови» для здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 014.01 Середня освіта. Українська мова і література.

Доцентка кафедри української мови Тетяна Ніколашина познайомила присутніхіз випускницею 2012 року Тамарою Гарбовською, наголосивши на тому, що вона не тільки читає українську мову та літературу, зарубіжну літературу, а також є експерткою для забезпечення 3 етапу сертифікації вчителів НУШ (2023, 2025); сертифікованою вчителькою НУШ (2024);  сертифікованою тьюторкою, супервізоркою та тренеркою проєкту «Освітній Суп» (ГО «Навчай для України») (з 2022 р.); коректоркою посібників для вчителів у межах проєкту «Тьюторинговий кетч-ап у середній школі» від ГО «Навчай для України» (2024); методисткою з української мови державно-громадського проєкту «Повір» від ГО «EdCamp Ukraine» (2024); учителькою української мови та літератури у Всеукраїнських проєктах «Тепер я знаю», «Залишаємось з Україною» (з 2022 р.); волонтеркою в ГО «ЗНОвУ» (підготовка до НМТ з української мови дітей із тимчасово окупованих і прифронтових територій) (з 2023 р.); авторкою навчального контенту з української літератури для 5 класу в Дистанційному ліцеї «Меридіан» (м. Київ) (з 2023 р.); спікеркою вебінарів та майстерок для освітян.

Тамара Гарбовська ознайомила присутніх із авторською методикою проведення сучасного уроку з української мови. Доповідачка схарактеризувала різні ідеї початку уроку (ребуси, загадки, головоломки, цікаве питання або провокаційний факт, мінігра, реквізит або предмет, що асоціюється з темою, або відео, мем тощо); продемонструвала руханку «Вітер дме», вправи для розвантаження очей, дихальні вправи, криголами, вправи-криголами; ознайомила з методикою створення з допомогою генератора ребусів цікавих завдань; ознайомила присутніх з інтернет-ресурсами Wordwall, genially, Kahоot, LearningApps.org, Blooket, Classtime, Wordart, Wheelofnames.com та показала, як створювати інтерактивний контент, маршрутні листи, зашифрувати вірші, як використовувати ШІ не тільки на уроці української мови, а й української літератури.

Зворушливим моментом зустрічі стала своєрідна емоційна «сповідь» спікерки, присвячена альма-матер, у якій прозвучали слова щирої вдячності викладачам університету, які свого часу навчали студентку Тамару, заклали й виплекали її як особистість, як висококваліфікованого фахівця.

Очільниця факультету української філології та журналістики Оксана Кирильчук зазначила, що Тамара Грабовська навчалася на освітньо-професійній програмі «Середня освіта (Українська мова та література та мова і література (німецька)», подякувала за проведений майстер-клас та запросила до співпраці й активної участі в загальноуніверситетських та факультетських науково-методичних заходах.

Час довів, що випускниця 2012 року Тамара Василівна Гарбовська належить до золотого фонду Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, високо несе ім’я своєї альма-матер, керуючись у житті філософією нашого земляка Григорія Сковороди про сродну працю. Кафедра української мови щиро вдячна Тамарі Гарбовській за проведений майстер-клас, сподівається на подальшу співпрацю і продовжує стежити за успіхами випускників, якими пишається полтавський педагогічний.

You may also like...