Викладачі кафедри світової літератури презентують цикл відеолекцій «Аркада літературних епох»
Першу лекцію про видатних митців епохи Відродження продемонстрував асистент кафедри світової літератури, кандидат філологічних наук Олексій Орлов. Захід відбувся у межах тижня факультету філології та журналістики і привернув увагу магістрантів – слухачів курсу «Літературні шедеври країн Європи, Америки, Азії», а також студентів-філологів, які в дистанційному режимі долучилися до лекції.
Викладач обрав форму відеолекції, що дозволило у вільному режимі керувати фрагментами текстового матеріалу, уривками класичної музики, кінофільмів. Кватроченто як могутній сплеск культури залишив по собі безліч візуальних образів, які продовжують впливати на розвиток загальної та індивідуальної культури людства. Аналізуючи створені в епоху Відродження твори живопису та літератури, лектор акцентував увагу на відлуннях ренесансних образів у сучасному мистецтві: від літературних рецепцій до провокаційних інсталяцій, косплеїв і перформансів.
Наразі Відродження продовжує жити не як давній артефакт, уламок минулої краси, а як творчий імпульс до нових мистецьких відкриттів. Музика сучасного англійського композитора Карла Дженкінса «Палладіо» (1996), присвячена архітектору Відродження Андреа Палладіо, об’єднала п’ять століть. Саме вона супроводжує трейлер до лекції:
У планах кафедри продовження циклу відеолекцій для дистанційного навчання студентів. Це лекції про імпресіонізм, магічний реалізм, постмодернізм у мистецтві. Завдання викладачів кафедри (завідувач професор Ольга Ніколенко) – наблизити культуру минулого до сучасних студентів, віднайти аспекти впливу на естетичні, професійні та моральні цінності молоді.