Викладачі педагогічного університету провели семінар з медіаосвіти для вчителів Полтавщини
2 червня 2021 р. на факультеті філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбувся науково-практичний семінар для вчителів «Медіаосвіта в школі: інтердисциплінарний підхід».
Захід ініціювала та провела кафедра журналістики, викладачі якої беруть участь у програмі Європейського Союзу Erasmus+ КА2 Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration/MultiEd («Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України»).
У межах семінару його учасники обговорили тенденції інтернаціоналізації освіти та специфіку застосування методології CLIL (предметно-мовного інтегрованого навчання) у контексті реалізації Концепції впровадження медіаосвіти в Україні.
Відкриваючи захід, очільниця факультету філології та журналістики доцентка Оксана Кирильчук наголосила на важливості формування відповідального ставлення до споживання інформації суспільством і розвитку медіаграмотності ще зі шкільних років.
«Кафедра журналістики долучилася до проєкту, спрямованого на поглиблення європейської інтеграції в освіті й оволодіння іноземними мовами. У рамках програми Erasmus+ КА2 наші педагоги опановують нові методики викладання дисциплін, а студенти здійснюють академічну мобільність», – зазначила Оксана Борисівна.
У науково-практичному семінарі взяли участь викладачі кафедри журналістики та провідні вчителі Полтавщини, котрі активно впроваджують медіаосвіту у своїх навчальних закладах. Завідувачка кафедри професорка Світлана Семенко виступила з доповіддю «Медіаосвіта як інструмент впровадження концепції інтернаціоналізації освіти», доцентка Марина Свалова розповіла про інтернаціоналізацію освіти й толерантність, доцент Сергій Шебеліст зосередився на опрацюванні теми «Фактчекінг і спростування міфів із використанням методології CLIL», доцентка Леся Лисенко проаналізувала специфіку кіноосвіти у школі.
Практичним досвідом упровадження медіаосвіти та медіаграмотності на уроках української та зарубіжної літератур поділилися заступниця директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28» Ірина Земелько, учительки української мови і літератури, учительки-методистки, учительки вищої категорії Полтавської гімназії № 17 Зоя Гриценко й Олена Промська та учителька-методистка зарубіжної літератури Кременчуцького ліцею № 25 «Гуманітарний колегіум» Ольга Онищенко. Старша викладачка кафедри журналістики Оксана Зелік розповіла про мистецьку рецензію як засіб формування медіакультури школярів, а студентка IV курсу Валерія Крупченко презентувала медіосвітні можливості месенджерів, зокрема створення телеграм-бота.
Науково-практичний семінар для вчителів «Медіаосвіта в школі: інтердисциплінарний підхід» став ще одним заходом, спрямованим на поглиблення співпраці з освітніми закладами регіону, формування засад медіаграмотності й інтернаціоналізації освіти.
З програмою семінару можна ознайомитися за покликанням: https://drive.google.com/file/d/1EWuR4SztawMFQkk1CXD342YY-aclkQcv/view?usp=sharing