Освітяни Тернопільщини запросили авторку програм і підручників Ольгу Ніколенко на творчу зустріч
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/08/Фото-1_Тернопільщина_Ніколенко-1024x576.png)
30 вересня 2021 року відбувся онлайн-міст між Полтавщиною і Тернопільщиною, у межах якого на запрошення Тернопільського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (методист Лідія Боруцька – організатор зустрічі) виступила доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Ольга Ніколенко.
На творчій онлайн-зустрічі з відомою авторкою програм і підручників із зарубіжної літератури для закладів середньої освіти з українською мовою навчання взяли участь близько 60 вчителів м. Тернополя й Тернопільської області.
Методист Лідія Боруцька підготувала презентацію про продуктивні ідеї й технології Ольги Ніколенко, які активно використовують учителі-словесники (когнітивне картування, різновиди сторітелингу та ін.)
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/08/Фото-2_Тернопільщина_Ніколенко-1024x576.jpg)
Професор Ольга Ніколенко відповіла на запитання педагогів щодо реформування літературної освіти, упровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти та модельних навчальних програм із зарубіжної літератури для 5-9 класів. Вона представила твори сучасної зарубіжної літератури США, Франції, Швеції, Норвегії та інших країн, що допомагають підліткам адаптуватися до суспільства третього тисячоліття.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/08/Фото-3_Тернопільщина_Ніколенко-1024x768.jpg)
Полтавські науковці мають тривалі зв’язки з тернопільськими педагогами. Професор Ольга Ніколенко та члени її авторського колективу побували в м. Тернополі у 2018 р. і 2019 р., де на базі закладів освіти й Тернопільського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти провели науково-методичні семінари й презентації.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/08/Фото-4_Теорнопільщина_Ніколенко-868x1024.jpg)
На онлайн-зустрічі 30 вересня 2021 р. професор Ольга Ніколенко запропонувала провести спільний науково-методичний семінар за участі полтавських і тернопільських учителів і вчених. Вона представила популярні сертифікаційні програми ПНПУ імені В.Г. Короленка і можливості для підвищення кваліфікації вчителів України на базі університету.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/08/Фото-5_Тернопільщина_Ніколенко-1024x408.jpg)
Тривалі професійні стосунки між полтавськими науковцями ПНПУ імені В.Г. Короленка й учителями Тернопільщини сприяють зміцненню літературної освіти України, обміну передовим досвідом у галузі освіти й науки.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/08/Фото-6_Творча-зустріч-учителів-Тернопілля-з-Ніколенко-1024x576.png)