Професорка Ольга Ніколенко об’єднала дітей і вчителів України та Швеції довкола творчості Астрід Ліндґрен
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/05/01-1-1024x576.png)
9 травня 2022 року докторка філологічних наук професорка завідувачка кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Ольга Ніколенко провела особливий урок у Всеукраїнській школі онлайн. Він був присвячений казковій повісті шведської письменниці Астрід Ліндґрен «Міо, мій Міо».
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/05/02-1-1024x576.png)
До нього приєдналися учні, яких нещодавно врятували з небезпечних районів, де тривають бойові дії, – м. Попасної, м. Маріуполя, Харківської області. До уроку долучилися й учні із Закарпатської, Полтавської, Хмельницької, Київської, Одеської та інших областей України.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/05/03-1-1024x576.png)
Ольга Ніколенко передала українським дітям листи підтримки, світлини й малюнки від дітей, учителів і викладачів зі Швеції. Духовний зв’язок українців і шведів зміцнів під час збройної агресії, адже весь цивілізований світ повстав проти війни.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/05/04-1-1024x576.png)
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/05/05-1-1024x576.png)
Теплі меседжі дітям і вчителям України направили професор Йончопингського університету і почесний професор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Ганс Крістіан Остер (м. Мйольбю), професор Ганс Албін Ларссон (м. Лунд), шведські учні Ельза і Оскар (м. Мйольбю, Blåklintskolan), Анна і Міллі (м. Шеннінге, муніципалітет Мйольбю), Майя (м. Уппсала, Lindbackens skola), Фелікс (м. Кальмар, Funkaboskolan), учнівський колектив під керівництвом учителя Крістіана Фарнльова та ін.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/05/06-1-1024x576.png)
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/05/07-1-1024x576.png)
Ольга Ніколенко по-новому представила твір «Міо, мій Міо» Астрід Ліндґрен. Вона назвала свій урок по-особливому: «Як народжується мужність?». Професорка наголосила на тому, що повість «Міо, мій Міо» – це історія про мужність, про те, як самотній і ображений долею хлопчик подолав свої страхи і став справжнім героєм, здолавши злого лицаря Като.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/05/08-1024x576.png)
Ольга Ніколенко провела аналогії між твором «Міо, мій Міо» і трагічною сучасністю. Україні загрожує сучасний Като, котрий перетворює наші чудові міста і села на чорні згарища й пустки. Але твір Астрід Ліндґрен, як зауважила пані Ольга, вселяє в наші серця мужність і надію.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/05/09-1024x576.png)
Ольга Ніколенко долучила до розповіді про твір яскраві ілюстрації, кадри й мелодії з кінофільму «Міо, мій Міо» (автор сценарію – Вільям Елдрідж за участі А. Ліндґрен, Швеція, Норвегія, 1987 р.), у якому головні ролі зіграли Ніл Піккард – Міо, Крістіан Бейл – Юм-Юм (Велика Британія), Тімоті Боттомс – тато-король (США), Крістофер Лі – Като (Велика Британія) та ін.
![](http://philonew.pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/05/010-1024x576.png)
Під час уроку учні мали можливість поміркувати про проблеми виховання молоді, про ставлення дорослих до дітей, про можливості подолання власних страхів, особливо під час війни, про здобуття духовної стійкості у випробуваннях, про справжню дружбу і родинну підтримку.
Це був справді живий і теплий урок, який надихнув українських шестикласників та їхніх учителів, надав їм моральної сили.
Перегляд за покликанням: